PONDĚLNÍ GLOSY 25.01.2016

Miroslava Macka
Nečekaně se sešla Rada obrany státu. Nikdo neví proč. Domnívám se, že kvůli zvolení mladého Stropnického do čela Zelených…

Pražská neziskovka META:
Podle výroční zprávy činily v roce 2014 provozní náklady 12 milionů, z toho 8 milionů šlo na mzdy. Pro 20 lidí.
Holt neziskovka, ovšem jak pro koho…

Je zapotřebí neustále opakovat a opakovat:
Snížení podílu šedé ekonomiky závisí na důvěře občanů ve sloužící efektivní stát.

Čtenář glos V. M. mi napsal:
Četl jsem, že Německo přitvrdilo a vrátilo údajně 27 000 imigrantů. Pokud je to opravdu pravda. Chybí mně ale to podstatné. Jak konkrétně byl proveden jejich odsun? Autobusem, letadlem, železnicí ? A kam ? Afghánce až do Afganistánu? Iráčany do Iránu? Každého dle národnosti do jeho domoviny? Anebo jen za humna do nějakého sousedního státu? Prý někteří odešli sami , takže stejná otázka . Kam? A stalo se to vůbec? Na tyto otázky nedávají politici žádnou odpověď. Také proto, že novináři, kteří obvykle vyčmuchají jaké kdo nosí trenýrky, se prostě neptají.

Přítel O. V. :
Aha, takže cena Americké filmové akademie, populární Oscar, je podle všeho cenou nárokovou. Aby její udělení bylo "politicky korektní", musí zřejmě být rasově vyvážená, jinak na příslušný slavnostní večer "nebílí" herci a podobní aktéři filmového průmyslu nepřijdou, čímž Oscar patrně o hodně přijde. A já naivka jsem si myslel, že rozhoduje výkon umělce, nikoliv jeho barva pleti. Kolotoč před pár lety ještě neuvěřitelné blbosti se roztáčí dál. Předpokládám, že velmi pravděpodobný vítěz herecké kategorie Leonardo di Caprio se na slavnostní večer nenatře "glóbinem", aby jeho Zmrtvýchvstání dostalo ten správný multikulturní rozměr. Pro další promítání tohoto výborného filmu doporučuji, aby digitální kouzelníci v Hollywoodu sníh, který hraje ve filmu docela silnou roli, přeměnili na sníh barvy černé , a medvěd, napadnuvší di Capria, aby pak byl barev duhových, jako pojistka pro to, kdyby se náhodou ozvali homosexuálové. Opravdu někde se blbne po švejkovsku "na kvadrát" a je to nemoc silně nakažlivá.

Rudolf Zarathustra Šnajdr na facebooku:
Překládám nějakou zprávu pro zaměstnance, že prostě jedna firma přikoupila druhou a teď jak se otevírají nové možnosti pro rozšířené portfolio produktů a služeb díky jejich 80letým kompetencím a našim špičkovým znalostem, jak se těšíme na všechny ty nové a stávající výzvy a jak skvělá budoucnost se nám díky tomu otevírá a bla bla bla bla bla bla hrc prc drc.
Přesně jako projevy komančů na 1. máje. Plno keců a obsah skoro nula.
Kdy už lidi dostanou rozum a přestanou si vzájemně mazat med/jed kolem huby s nulovým obsahem medu/jedu?

Opsáno z facebooku:
„Sire, jsou tady muslimové.“
„A co chtějí?“
„ Azyl, utíkají před islámem.“
„A co nám přinášejí?“
„Islám!“

A ještě jednou z facebooku:
Paní kancléřko, na hranicích čeká 80 milionů uprchlíků.
Tak je vpusťte…
Ale to jsou Němci, kteří chtějí ven!