ÚTERNÍ GLOSY 19.01.2016

Miroslava Macka
Českému byznysu kraluje Petra Procházková, která se stará o finance největšího potravinářského holdingu Agrofert a politického hnutí ANO.
Nejvýznamnější mezi ženami české veřejné sféry je Lenka Bradáčová.
Praví jakási anketa…hlavně, aby nám nesplynuly…

Také Vám připadá, že v tom bruselském ústředí EU něco přidávají do vody?
Evropská komise požádá o prověrku padesátimilionové dotace na luxusní rekreační sídlo Farma Čapí hnízdo, které patří ministru financí Andreji Babišovi. Jestli při přidělení dotace nebyla porušena závazná pravidla, prověří úředníci ministerstva financí.

Největší starost o to, co má ODS dělat a koho má mít ve vedení, mají ti, kteří ji nikdy nevolili.

Čtenář glos Č. L. mi napsal:
Posílám jeden postřeh ze včerejšího návratu z Rakouska přes Německo domů. Jde sice o detail, ale příznačný.
Zatímco rakouské rádio Ö3 ve svých dopravních relacích varuje řidiče před zácpami, které jsou způsobeny kontrolami na hraničních přejezdech do Německa, Bayern 3 mluví vždy pouze o zvýšeném provozu na hranicích. Slovo kontrola ve vstupech německého média nezaznělo nikdy. Němci se v rádiu ke kontrolám nehlásí, jako by neexistovaly. O nějakém pocitu studu za to, že se obnovily hranice, si přitom nedělám iluze. Je to jen další - sice drobná, ale příznačná - manipulace s veřejným míněním, které po takových zkušenostech musí jistě aspoň bublat, když už ne vřít, pokud tedy neztratilo poslední zbytky rozumu.

Čtenář glos P. B. mi napsal:
Mám nápad, je zima a mráz, mohly by se z moci úřední konfiskovat kožichy pro migranty. My v Čechách jsme to už zažili za poslední války, kdy jsme takto zachraňovali wehrmacht u Stalingradu. Moc to sice nepomohlo...

Laďa Větvička jako vždy vtipně, ač jde o počátek tragedie:
Tuž taka cypovina by ani mě nenapadla...Švédské lékárny čelily obvinění z rasismu. „Prodáváte příliš světlé náplasti!," napsala levicová aktivistka Paula Dahlberg, sama tmavé pleti. Zlobila se, že náplasti nejsou i v barvě její kůže a hodí se jen pro bílou švédskou majoritu. Společnost Apoteket se jí omluvila a slíbila, že rychle najde dodavatele tmavých náplastí.

Opsáno z facebooku:
Je to prostě kretén.... Daňovými "úniky" společnost o žádné peníze nepřichází. Jen zůstávají lidem, kteří je vydělali a kteří je dokáží rozhodně lépe utratit či investovat než socialistický stát.

Opsáno z facebooku:
"Pepíčku, copak dělá tvoje maminka?"
"Prosím, ona je prostitutka."
O přestávce si paní učitelka zavolá Pepíčka a ptá se ho: "Opravdu je tvoje maminka prostitutka?"
„Ne, ona je ombudsmanka, ale my se za to doma hrozně stydíme a nesmíme o tom mluvit..."