ÚTERNÍ GLOSY 12.01.2016

Miroslava Macka
Merkelová má jasnou představu o tom, jak by měla vypadat příští Evropa. Bohužel se ta představa neslučuje s míněním drtivé většiny Evropanů. Myslím ovšem, že poté, co trojice Iráčanů utratila v českém bordelu 2000 euro z německých sociálních dávek, její popularita u obyvatelstva stoupne, neboť oproti leckterým jiným státním výdajům jsou to rozumně utracené peníze…

Jak typické! Stejní lidé, kteří bez rozdílu vítali všechny uprchlíky, nyní říkají: „Neházejte je do jednoho pytle“…

Zdá se, že se socialistům začíná zajídat vlastní polívčička. Ministr vnitra prská nad zveřejněnými maily svého kumpána, ačkoliv nás ostatní, kteří protestujeme proti zvyšujícímu se šmírování ze strany státu, opakovaně odbývá větou: "Kdo nic špatného nedělá, nemusí se bát".

Čtenář glos O. C. mi napsal:
Na obálce DVD České sody z roku 1994 jsem našel bonmot: " Každý reportér České sody se řídí pravidlem, že pokud zprávu utajují nejméně tři dobře informované zdroje, je zaručeně pravdivá."

Čtenář glos V. L. mi napsal:
Chci-li řídit jakýkoliv objekt a " mít to pod kontrolou", tak potřebuji maximum pravdivých informací o tomto objektu. A čím je těchto informací více a čím jsou podrobnější, tak je větší šance na efektivnější řízení. To platí pro rodinný rozpočet, pro firmu a samozřejmě i pro stát.
Tyto informace musí být samozřejmě maximálně objektivní a pravdivé, nesmí v nich být ani stín nějakého ovlivňování z jakéhokoliv důvodu. Např. pokud z genderových důvodů přehlížíme, že zdravotní rizika muže nejsou totožná se zdravotními riziky žen (to je dáno Bohem nebo Darwinem - jak kdo chce), tak dospějeme k nesmyslnému závěru, že pojištění žen a mužů je shodné. Je to přímo proti závěrům pojišťovací matematiky.
Jestliže v řízení státu záměrně potlačujeme informace o skutečném chování migrantů, z jakéhokoliv důvodu tyto informace přikrašlujeme nebo přímo zakazujeme sběr takovýchto informací (např. statistické údaje o vzdělanosti, zaměstnanosti nebo zločinnosti dle skupin obyvatelstva), potom nelze čekat efektivní řešení tohoto problému.

Čtenář glos L. M. mi mj. napsal:
Zrušme matematiku, nedej bože, aby se z ní maturovalo! A zvláště zrušme statistiku, pak by si ještě někdo u průměrných platů chtěl spočítat medián, no hrůza!

Opsáno z facebooku:
Bůh stvořil ekonomy, aby se meteorologové necítili tak blbě.