STŘEDEČNÍ GLOSY 6.01.2016

Miroslava Macka
K současné vášnivé debatě na sítích o vhodnosti či nevhodnosti malých dětí v kavárnách jsem nevášnivě napsal:
Hlavně se složitě řeší problém, který by vůbec nemusel existovat, pokud by namísto přebujelého regulování našich životů vládla elementární svoboda. Pak by majitel kavárny ve čtvrti se staršími lidmi s vysokou pravděpodobností označil svoji kavárnu nápisem "Dětem vstup zakázán", druhý majitel ve čtvrti s mladými rodinami zase vytvořil kavárnu vlídnou k matkám na mateřské a jejich dětem, třetí, který by měl dostatek prostoru, by vytvořil dětskou a nedětskou část, atd., atd. Stejně tak by to bylo s kuřáky, pejskaři…, neboť v tržním prostředí existuje horror vacuí. Nikdo se nepozastavuje nad vegetariánskou jídelnou, steak housem, ale rozlišení dětská - nedětská ihned vyvolává u socialistů mysli rudo před očima... Takže: chce to jen trochu zdravého rozumu...

Doposud se nám tvrdilo, že imigranti jsou vesměs inženýři a architekti. Po incidentech v Kolíně nad Rýnem, Hamburku a jinde se však zdá, že jsou to samí gynekologové.
Ale vážně: ta nejapnost evropských „elit“ je neuvěřitelná: prý ty excesy nemáme spojovat s imigranty. Proboha, s kým tedy? Omluví se všem těm napadeným Merkelová osobně? Ale hlavně: není opravdu už nejvyšší čas všechny postrkem vyexpedovat zpět?

"Wenn der Staat nicht auf Änderungsvorschläge aus Brüssel reagiert, leitet die Kommission ein Verfahren wegen des Verstoßes gegen europäische Grundwerte ein."
(Pokud země nereaguje na návrhy změn ze strany Bruselu, komise může zahájit proceduru pro porušování základních evropských hodnot.)
K této zprávě poznamenal čtenář glos Milan Šimáček:
"A pak už nezbývá než poskytnout bratrskou vojenskou internacionální pomoc polským soudruhům", dodávám k neuvěřitelnému článku ve Frankfurter Allgemeine.

Věta o podnikatelích 19. století, platná dodnes:
Tito lidé věřili, že jejich práce odstraní chudobu mnohem efektivněji, než jakákoliv charita.

Erik Best:
Nelze než souhlasit s premiérem stran zhasnutí a rozkrádání státních podniků za Klause. Například OKD a MUS. Moment, to byl jakýsi Sobotka.

Karolina Stonjeková:
V polovině ledna bude EU projednávat aktuální kroky polské vlády. Přeloženo do srozumitelnštiny: nikomu neodpovědná a nikdy nikým nevolená euroelita bude posuzovat kroky polské vlády, jež vzešla ze řádných demokratických voleb a je odpovědná polským občanům... Tralala!
Tak hlavně se nezapomeňte tvářit, že to je normální a že je to stále ještě demokracie. Nezapomeňte se tvářit, že EU nijak nezasahuje do dění uvnitř suverénních států a taktéž se nezapomeňte divit, jestli bude mít Beata Szydło po čase podobný osud, jako jeden bývalý italský nebo řecký premiér...
Ale hlavně si ani na chvíli nemyslete, že je tu snad nějaká souvislost s tím, že současný předseda Evropské rady, Donald Tusk, je současně bývalým šéfem Občanské platformy, která byla v polských volbách do Sejmu poražena na hlavu právě stranou Právo a spravedlnost...
Prostě eurodemokracie, woe!

A na obdobné téma David Forbelský:
Nemusí se mi líbit plán polské vlády obsazovat posty v televizi a rádiu svými lidmi. Osobně si myslím, že tzv. veřejnoprávní media jsou blbost a zrušit by se měla komplet, s tím, že tu malou část agendy, na kterou stát televizní, nebo rozhlasový kanál potřebuje by si klidně mohl platit u komerčních stanic. ale co je mi naprosto proti srsti je vyhrožování EU jakýmsi dohledem za porušení "hodnot EU" To mi zní zcela jasně jako za bývalého režimu.