ÚTERNÍ GLOSY 29.12.2015

Miroslava Macka
Největším nebezpečím současného světa jsou pracovití lidé, kteří se dokáží postarat sami o sebe a nežijí na dluh. Kdyby totiž byli všichni takoví, světová ekonomika se okamžitě zhroutí…

Nedávný mediální cirkus ohledně údajné záchrany bezdomovce před skokem z mostu tureckým prezidentem Erdoganem byl pouhým propagandistickým divadlem, neboť zachráněný „bezdomovec“ se ukázal být důstojníkem turecké rozvědky. Turecký prezident Erdogan tak předvedl jen sehrané dramatické divadélko pro media a stádní občany.
Myslím, že tím se definitivně kvalifikoval na představitele státu EU a Turecko tak bude promptně přijato jako další kulisa pro pimprlové divadlo.

Postřeh prof. Možného:
Krize mužnosti je vážný problém, který zasahuje téměř všechny oblasti společnosti - rodinu, výchovu dětí, práci… až po schopnost čelit agresi. Mimochodem, z jiných výzkumů víme, že změkčilí muži nejsou méně šťastní. Zato jsou výrazně méně šťastné ženy v jejich okolí.

"Ženám jsme namluvili, že mají stejná práva jako muži, ale není to pravda. Učíme je, že nemají pečovat o muže, a tak to nedělají a muži proto od nich odcházejí. Ženy přestávají být pro muže svůdkyněmi a strážkyněmi rodinného krbu, a tak muži nevidí důvod, proč by vstupovali do manželství.
Učíme ženy, že když se jim něco v partnerství nelíbí, že mohou sebrat děti a odejít. A ony se pak diví, že jsou na děti samy a že je musí živit."
Daniela Kovářová, specialistka na rodinnou problematiku, bývalá ministryně spravedlnosti.

Opsáno z facebooku:
Tesco, poledne, teenagerka hystericky telefonuje, komentuje vánoční dárek. "Říkala jsem jim snad tisíckrát, že chci ten nový iPhone 6S! A pod stromkem by byl blbej iPhone 5. Jsem teď totálně trapná!"
Dodávám:
Jaký rodič, takové dítě. Za rozmazleného fracka nikdo jiný než oni nemůže!