ÚTERNÍ GLOSY 15.12.2015

Miroslava Macka
Le Penová s nacionalisty ve volbách zcela propadla, hlásá každý druhý titulek zpráv o výsledku francouzských regionálních voleb, v nichž získala 27.3% hlasů.
Zajímavý „zcelapropad“…
Jaroslav Franc k tomu dodal na facebooku: Nazývat to propadákem mohou pouze novináři, kteří chtějí koupit svým dětem hezčí vánoční dárky a tudíž nechtějí přijít o prémie.

Bizarní problém teď řeší Norsko se zhruba šesti tisíci uprchlíky, kteří se do země dostali z Ruska přes přechod, na kterém není dovoleno překročit hranici pěšky. Běženci „vstoupili“ do země na bicyklech koupených v Rusku. Norsko pak ruská kola hned na hranici zabavilo - neodpovídají totiž norským dopravním předpisům.

Hněvivou reakci polské vlády vyvolala slova předsedy Evropského parlamentu Martina Schulze, který razanci nástupu polských konzervativců k moci přirovnal ke státnímu převratu. Premiérka Beata Szydlová chce po německém socialistovi omluvu a polská média zároveň informují o kritice na adresu Schulze od dalších členů polského kabinetu.
Schulz v dnešním rozhovoru s německou rozhlasovou stanicí Deutschlandfunk prohlásil, že EP by se měl nejpozději v lednu zabývat znepokojující situací v Polsku. „To, co se tam děje, má charakter státního převratu a je dramatické,“ řekl politik, jemuž byla názorově bližší předchozí polská středopravá vláda Občanské platformy (PO) než současný jednobarevný kabinet Práva a spravedlnosti (PiS).
Dodávám:
Není už nejvyšší čas dát bruselským bolševikům právo zrušit kterékoliv volby, jež nedopadly podle jejich představ a nasadit do takového státu (v tomto případě Generálního Gouvernementu) říšského protektora?

Erik Best:
Podle amerického analytika Ralpha Peterse je Obama "total pussy". Klobouk dolů před ČT, která to správně přeložila jako "naprostý srab" a ne po zemanovsku.