ČTVRTEČNÍ GLOSY 3.12.2015

Miroslava Macka
Už se zase rozjíždí veřejná debata, aniž by se před tím definovaly pojmy…
"Oživení", "Hnutí Duha", "Transparency International", "Rekonstrukce státu" či "Greenpeace" a další a další a další, jsou prostě jen sdružení ideologických a věcných lobbistů a přísavníků na cecíky veřejných prostředků. Občas i vyděračů. Samozřejmě pod těmi nejušlechtilejšími záminkami.

Šéf německé kontrarozvědky Hans - Georg Maaßen během návštěvy Rakouska prohlásil (dle agentury APA, kterou citovala ČTK), že 70 až 80 procent migrantů jsou mladí muži od 16 do 35 let, část z nich má bojovou zkušenost, někteří válčili za Islámský stát a někteří mají příkaz k boji. Maaßen řekl, že jeho úřad ví o 7900 islamistech v Německu hájících násilný džihád. Německo a střední Evropa jsou dle něj v ohnisku zájmu Islámského státu, který zde plánuje útoky.
Zase jeden islamofobní a xenofobní čecháček, který netouží po kulturním obohacení! Kde se pořád berou?

Čtenář glos V. S. mi poslal ukázku komentáře slovenského novináře Daga Daniše k terorismu podporovanému Tureckem a současnému dění mezi EU a Tureckem:
Islamista Erdogan bude i nadále financovat a vyzbrojovat teroristy. Protože může. Novináře, kteří na to upozorní, zatkne. Protože může. Bude i nadále terorizovat Sýrii, ze které utíkají miliony uprchlíků do Evropy. Protože může. A k Evropské unii se bude chovat jak ke špinavému hadru. Protože může. A Unie mu za to bude platit miliardy eur. Protože….prý musí.