ÚTERNÍ GLOSY 1.12.2015

Miroslava Macka
Český slavík vynesl Ortel nad neschopností politiků a médií.

A tak máme zaplatit tureckému vyděrači stovky milionů korun za to, že nebude posílat do Evropy nelegální imigranty. Škoda, že už neplatí staré dobré přísloví: S vyděrači se nevyjednává, vyděrači se likvidují.

Papež František prohlásil, že muslimové a křesťané jsou bratři a měli by se podle toho k sobě chovat.
Předpokládám, že měl na mysli Kaina a Abela…

Česká televize se domnívá, že soustavným lhaním vygumuje pravdu.

Jsi xenofob a fašista = nesnáším tvoje názory, ale jsem příliš líný a hloupý na to, abych ti oponoval argumenty.

"Jménem Institutu pro politiku a společnost bychom Vás rádi pozvali na veřejnou debatu na téma "Co může pro filmaře udělat stát?" Debatu bude moderovat český novinář, komentátor, spisovatel a poslanec (ANO) Martin Komárek."
A kde zůstali metaři, prodavačky, dlaždiči, sochaři, soustružníci, prostitutky, obkladači, číšníci a stovky dalších profesí? To bude veřejných debat! To bude přerozdělováníček peněz!

Bez komentáře:
Švédský úřad pro migraci koncem října rozhodl, že ze země vyhostí celkem 21 748 cizinců. Z tohoto počtu však policie 14 140 lidí registruje jako „hledaných“. Jinými slovy: policisté nevědí, kde se dotyční migranti v současné době nacházejí.

Václav Klaus mladší:
Nenávidím lidi, kteří vyhrožují, že zotročí naše ženy, zničí naše města a naši kulturu a nás pozabíjejí.
Nenávidím jejich přesvědčení, a pokud je to náboženství, pak nenávidím takové náboženství. Podněcuji k této nenávisti, protože zlu by se lidé měli postavit, což bez negativních emocí nejde.
Nenávidím všechny jejich české pomahače, omlouvače a jejich užitečné idioty. Nenávidím všechny kádrováky, kteří každou chvíli sepisují články nebo petice, kdo by měl být vyhozen z veřejného prostoru, propuštěn, kdo by měl mlčet a nevyjadřovat se. Pokud je to jejich přesvědčení, pak nenávidím takové přesvědčení.
Nenávidím hlupáky, zejména vzdělané hlupáky.
Nenávidím všechny, kteří přísahají na demokracii, jen pokud zrovna vyhrává jejich kandidát.

Jana Zwyrtek Hamplová na facebooku:
Když tak čtu silná až překvapivě nenávistná slova Karla Schwarzenberga (kdy se takto změnil?) na adresu nás Čechů (jsme prý hlupáci - kdy na to přišel?), a jak je mu hnusně z Miloše Zemana, který ho porazil v prezidentské volbě (nebyla to přímá volba?), tak jsem o to více ráda za toho druhého Karla, který je nenávisti prost.
Má také německé příjmení, ale tím podobnost končí. Ten "náš" Karel je Čech jako poleno, česky proto umí dokonale, Čechy by proto nikdy nenazval hlupáky, a kdyby prohrál s Milošem Zemanem v prezidentské volbě (což je ovšem čistě hypotetické, protože kdyby ohlásil kandidaturu, je vítězem v tom okamžiku), jako první by mu poblahopřál a pozval ho na svůj koncert.
To je rozdíl mezi malým a velkým mužem.