ČTVRTEČNÍ GLOSY 26.11.2015

Miroslava Macka
Zdá se, že blbost opravdu nemá žádné hranice:
Poslanecká sněmovna má bývalému středočeskému hejtmanovi a exposlanci ČSSD Davidu Rathovi zaplatit 280.000 korun jako náhrady na ošatné, dopravu a diety ze služebních cest i za dobu, kdy byl ve vazbě. Rozhodl o tom Obvodní soud pro Prahu 1, uvedl deník Aktuálně.cz. Sněmovna ale tvrdí, že by se vyplacením dopustila trestného činu a chystá odvolání.

Státní dotace: jako byste si dávali transfúzi z levé ruky do pravé a polovinu krve přitom rozlili po podlaze.

Jindřich Šídlo na facebooku:
Důvěrné: strom je v Praze. Opakuju: strom je v Praze. Útvar rychlého nasazení jej přivezl dnes v noci a vztyčil na utajovaném místě. Světla na něj budou instalována také v noci, avšak nebudou z bezpečnostních důvodů rozsvícena. Strom se bude v následujícím měsíci přemísťovat po území hlavního města Prahy na předem neurčená místa, kde bude osvětlení na několik minut zapojeno za zvuků vánoční hudby "Vánoce, Vánoce přicházejí". Pokud uvidíte světlo a uslyšíte hudbu, opusťte urychleně prostor a vyhledejte nejbližší kryt civilní obrany. Šťastné a veselé!

Čtenář glos V. M. mi napsal:
Do nedávna jsem netušil, jak velkou důležitost ve válečných konfliktech může hrát obyčejný cestovní pas. Když je potřeba, je snadno nalezitelný a je až neuvěřitelně odolný a nezničitelný. Hlavně je to nezpochybnitelný důkaz. Když spadly a shořely budovy Světového obchodního centra v New Yorku, tak po té, co se roztavily tisíce tun železných nosníků a žár shodil i nezasažený další mrakodrap, tak se na spáleništi našel pas teroristického piloty Atty, který shořel i s letadlem a sedačkou ve které seděl, včetně obleku ve kterém zřejmě pas měl. Zázrak?
Akce Charlie Hebdo. Teroristé zakuklení tak, aby nebylo možné zjistit ani barvu jejich očí, při útěku přesednou a v autě zanechají jako svou vizitku své dva pasy.
Petr Porošenko mává vějířem pasů jako důkaz přítomnosti ruských vojáků na Ukrajině. Sice až za pár měsíců vyhlásí Ukrajina pasovou povinnost pro lidi vstupující z Ruska na území Ukrajiny, ale v té chvíli to vypadá věrohodně a nikdo ve světě neví ,že nebyly nutné. Ti údajní ruští vojáci byli až zbytečně poctiví.
Takže to vypadá, že každý terorista či voják, si bere do akce nebo do války povinně pas. Jinak nebude žádné střílení!
A ten poslední případ v Paříži s nálezem nepoškozeného pasu u mrtvoly roztrhané na dekagramové kusy masa, je další důkaz odolnosti pasů.
Se všemi potřebnými razítky při přechodech hranic a s čitelnými údaji o zemi vydání, což je Sýrie. Takže Francie půjde důsledně po islamistech v Sýrii. Zvýšený počet letadel letí na svou první odvetnou akci a kupodivu místo bombardování teroristů v Sýrii bombardují teroristy v Iráku.
Vraždící teroristé v Paříži byli přitom rodilí občané EU, rodilí Francouzi a Belgičané. Jsou známa místa, kde se vyskytují jim podobní, ale jeden pas ukázal na Sýrii, a proto francouzská letadla musí bombardovat Irák. Je to logické, ne?

Čtenář glos P. B. mi napsal:
Dopoledne jsem poslouchal na ČR2 pořad Světlany Lavičkové o krásách a zajímavostech české země, tentokrát z hradu Loket. Kastelán jí ukazoval expozici porcelánu a informoval ji, že byl vyroben v porcelánce Loket, v nejstarší české porcelánce v Horním Slavkově a také v nedalekých Loučkách.
Prvé dvě už zkrachovaly a ta třetí není česká ale ruská.
Ach jo.