STŘEDEČNÍ GLOSY 25.11.2015

Miroslava Macka
Předseda Bloku proti Islámu Konvička byl obviněn z podněcování nenávisti kvůli výrokům na Facebooku.
Neříkalo a nepřipomínalo se nám mnohokrát, že svoboda je nedělitelná? Pokud existuje svoboda slova, žádný sebemocnější úřad nesmí mít právo rozhodovat, co smíme a nesmíme říkat!
Nyní jsem velmi zvědav na pana Svěráka a další známé tváře z různých petic, zda vyjdou do ulic, neboť mohou sebevíce nesouhlasit s projevy pana Konvičky, ale jako lvi by měli bojovat za jeho právo je říkat!

Co si to ti Rusové dovolují? Vždyť málem bombardovali kamiony s ropou, kterou Islámský stát dodává levně do Turecka, na tureckém území!

Čtenář glos P. S. mi napsal:
Nedá mi to nereagovat na "čtenáře glos P.H.", kterému jste dnes uveřejnil odstavec o ekonomickém přínosu uprchlíků končící následujícími slovy: "A já si do teď myslel, že přes vysoké daně a sociální dávky se ještě žádnému státu zbohatnout nepodařilo a nepodaří."
Myslím, že se pan P.H. mýlí v tom, že zaměňuje pojem "ekonomický přínos" se "zbohatnutím státu". Uprchlická krize je pro některé skutečným ekonomickým přínosem a už dnes HDP Německa zvyšuje, vizte zprávy typu http://www.novinky.cz/ekonomika/387224-nemecka-ekonomika-roste-o-1-8-procenta-i-kvuli-vydajum-na-uprchliky.html Samozřejmě vtip je v tom, že růst HDP v žádném případě nereprezentuje bohatnutí státu, tedy pokud bereme stát jako skupinu občanů. Ti opravdu v součtu nezbohatnou, právě naopak.
Další omyl v úvaze pana P.H. je v tom, že Německo bude potřebovat kvůli uprchlíkům zvyšovat daně. Odhaduji, že to udělá úplně jinak: díky své "servisní organizaci" zvané Evropská unie a díky exportu své marky do celé Evropy pod jménem Euro přiměje Evropskou komisi, aby se řešení uprchlické krize začalo financovat z "evropských zdrojů", které ochotně a promptně "natiskne" Evropská centrální banka (která se už včera nechala slyšet, že pro rozjetí inflace udělá COKOLIV). Ve výsledku tedy
účet za německé hosty z Afriky a Blízkého východu zaplatí všichni lidé se svými (často celoživotními) úsporami v eurech, které inflací značně ztratí na hodnotě - a aby nám to nebylo líto, tak to zaplatíme díky ČNB i my, neboť naše drahá ČNB podráží korunu tak, aby inflace a tedy ztráta hodnoty Eura zasáhla stejnou či ještě větší měrou i českou korunu.