ÚTERNÍ GLOSY 24.11.2015

Miroslava Macka
Praha v pondělí zrušila slavnostní rozsvěcení stromu, které se mělo konat v sobotu 28. listopadu večer na Staroměstském náměstí. Vedení města tak učinilo z bezpečnostních důvodů po událostech ve Francii…
Už jsme prohráli! Se sraby na místě vůdce smečky to jinak dopadnout nemůže…

Agentura Median provedla průzkum veřejného mínění o Zemanově projevu 17.listopadu s následujícími výsledky: 29% dotázaných se projev líbil, 25% byl lhostejný, 24% se nelíbil a 22% uvedlo, že jej nedokáže posoudit.
Česká televize tedy mohla oznámit:
29% dotázaných se prezidentův projev líbil.
29% dotázaných se prezidentův projev líbil, 24% ne.
Čtvrtině dotázaných byl prezidentův projev lhostejný
Více než pětina dotázaných nedokázal prezidentův projev posoudit.
Téměř čtvrtině lidí se nelíbí způsob, jakým prezident Miloš Zeman letos uctil památku 17.listopadu.
Tipněte si, které oznámení se ocitlo v titulcích. Ano, nemýlíte se…

Zajímavý návrh, kterak bleskem zrušit nošení burek v Evropě se objevil na facebooku:
Zákonem zakázat nošení burek na veřejnosti a zároveň zákonem nařídit prostitutkám povinné nošení burek.

Začaly zimní srazy milovníků letních gum…

Čtenář glos P. H. mi napsal:
Také zcela nerozumíte tomu, jak je to s tou uprchlickou krizí a jejím ekonomickým přínosem? Objasnění nám přinesla agentura Bloomberg, resp. Německý Institut pro ekonomický výzkum (DIW). Vedoucí jeho oddělení pro globální ekonomické předpovědi, Malte Rieth, kterého výše zmíněná agentura citovala v článku "Economy 2016: Here's What You Need to Know", nám sdělil, že imigranti představují podporu hospodářského růstu, alespoň pro Německo. Tento Institut vypočetl, že příspěvek uprchlíků k HDP bude činit v příštím roce 0,1 - 0,2 procenta. Institut předpokládá, že finanční podporu, která bude uprchlíkům vládou vyplacena, oni obratem utratí za zboží a služby, převážně domácích producentů. Myslím, že Ludwig Erhard, otec německého hospodářského zázraku, by se stejně jako já nestačil divit, jak jednoduché je zajistit růst ekonomiky. A já si do teď myslel, že přes vysoké daně a sociální dávky se ještě žádnému státu zbohatnout nepodařilo a nepodaří. Časy se holt mění...

Čtenář glos R. F. mi napsal:
Opět po delší době jsem se začetl do Řeckých mýtů od Roberta Gravese. Hrozné čtení. Jen třeba takový Láokoón - vždyť to byl ryzí rasista, fašista a xenofob. Ještěže uvědomělí a vyspělí Trójané jeho nenávistným nesnášenlivým výkřikům nepodlehli a danajský dar přijali bez váhání, což již umožnilo následný multikulturní rozkvět a zajistilo zářnou budoucnost.

Čtenář glos V. H. mi napsal:
Velmi mě zaujal včerejší příspěvek Vašeho přítele Z. Š.

Dovolte mi ještě malé upřesnění: státy, které byly před revolucí našimi přáteli (Írán, Sýrie aj.), se po vstupu ČR do NATO stali našimi nepřáteli, ale zůstali přáteli Ruska, které jako náš nynější spojenec bojuje v Sýrii s naším současným nepřítelem Asadem proti našemu nepříteli IS, který však je v Sýrii jakožto umírněná opozice podporován našimi spojenci z NATO.


Opsáno z facebooku:
Sejdou se 22. listopadu komunista, svazák, normalizační lidovec a předseda muslimské obce. Co to je? Studentská oslava 17. listopadu.