PONDĚLNÍ GLOSY 23.11.2015

Miroslava Macka
Čína uvolní ještě 14,5 milionu dolarů (téměř 370 milionů korun) na další pátrání po pohřešovaném dopravním letadle Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines, let MH370. Letoun s 239 lidmi na palubě záhadně zmizel před více než půldruhým rokem.
Takže na té konspirační teorii o převratném patentu a Číňanech z firmy na výrobu polovodičů na palubě letounu a dvou cestujících s ukradenými pasy zřejmě něco bude…

Svoboda á la EU:
- raději nevycházejte z domu
- raději zrušíme koncerty
- raději zrušíme fotbalové zápasy
- raději zastavíme metro
- raději zastavíme tramvaje
- raději nepovolíme rozsvěcování vánočního stromku
- raději se vyhýbejte nákupním střediskům
- raději se vyhýbejte letištím i vlakovým nádražím
Ale jinak je všechno krásné, multikulturalismus funguje, a kdo o tom pochybuje, je xenofob, rasista a fašista, který šíří strach a nenávist

Čtenář glos M. O. mne upozornil na jednu moji (vizionářskou) glosu z přelomu tisíciletí (!):
Lidové noviny jsou dnes plné článků na téma "V roce 2050 nás bude jen 8.5 milionů", jako by to samo o sobě bylo nějakým neštěstím.
Švýcarů je momentálně pět milionů, Dánů zhruba také tolik . Horší to bude s věkovou strukturou obyvatel (ale tady by mohly velmi pomoci nové technologie a mnohem vyšší produktivita práce za více než čtyřicet let). A vůbec nejhorší bude ubránit se přílivu chudých přistěhovalcům, kterých bude naopak víc a víc a ještě větším tlakem budou pronikat do oblastí blahobytu, aby se dílem přiživili, dílem parazitovali na bohaté společnosti. Bránit se proti tomu třeba již dnes, a to bez ohledu na různorodé "ochránce lidských práv", nevidících si pro velké fángle s vepsanými ušlechtilými ideály na špičku nosu.

Proč by u nás nějaký islamistický terorista páchal atentát? Takový rozkaz pravděpodobně nedostane - svět by se do českých vlajek nezahalil, spíše by si nás zase spletli s Čečnou, tudíž jsme pro islamisty marketingově velmi málo zajímaví.

Petr Robejšek:
„Když si vezmete domů všechny pražské bezdomovce, tak se brzy také stanete bezdomovcem. A tak se dnes chová Evropa,“

Přítel Z. Š. mi napsal:
Zdá se vám těžko srozumitelný konflikt na Blízkém východě? Pokus o stručné vysvětlení: My podporujeme irácký státní aparát v boji proti IS (Islámský stát). IS je náš nepřítel. Ale IS je podporován Saúdskou Arábií, která je náš přítel. Syrský president Asad je náš nepřítel a my podporujeme boj proti němu. Ale nepodporujeme IS, co proti němu bojuje, protože IS je náš nepřítel. Írán je náš nepřítel, ale Írán podporuje iráckou státní armádu, která je náš spojenec, v boji proti IS. Takže někteří naši spojenci podporují naše nepřátele a někteří naši nepřátelé jsou naši spojenci. Někteří naši nepřátelé bojují proti jiným našim nepřátelům a my potřebujeme aby prohráli, ale zároveň nechceme, aby naši druzí nepřátelé vyhráli. Protože když budou nám nepřátelské síly poraženy, může se stát, že vítězné jednotky budou pro nás ještě horším nepřítelem. Už je vám to jasné?

Nezamykáme dveře, protože nenávidíme ty venku, zamykáme dveře, protože máme rádi ty uvnitř.