PÁTEČNÍ GLOSY 13.11.2015

Miroslava Macka
Multikulturní centrum Praha pořádá akci, která má pomoci učitelům českých škol hájit výstavbu mešit v České republice. Celá akce je sponzorována například Magistrátem hlavního města Prahy, Ministerstvem zahraničí ČR a České rozvojové agentury.
To jen, abyste věděli, na co se také vyplýtvají naše daně.

Týdeník Euro zmapoval vedlejší aktivity všech českých poslanců a výsledek není pro hnutí ANO příznivý. Touze zasednout v orgánech státních či obecních společností neodolala více než třetina poslanců ANO. Většina z nich za tuto práci dostává odměny z veřejných prostředků. Často se jedná o desetitisíce korun měsíčně navíc k platu poslance. A mimochodem, ANO má těchto poslanců nejvíce ze všech politických stran zastoupených v Poslanecké sněmovně.
Jestlipak si ještě voliči ANO vzpomenou na Babišovy předvolební kecy o tom, jak vymetou politiky z dozorčích rad a nahradí je nezávislými odborníky? Jo, jo, sliby se slibují, blázni se radují…

Země vstoupí v letech 2030 - 2040 podle všeho do malé doby ledové - v té době totiž klesne sluneční aktivita až o 60 procent. Na konferenci Královské astronomické společnosti ve Walesu prezentoval tento znepokojivý závěr tým vědců z Newcastlu.
Samozřejmě, že se mýlí, protože jinak by měl pravdu Václav Klaus, a to je přece vyloučené!
Není ovšem už nejvyšší čas vypisovat granty a rozdávat dotace na studie o nahrazení řepky něčím jiným dotovaným a o jiných normách pro automobilové motory, kdyby se přece jen nemýlili?