ČTVRTEČNÍ GLOSY 5.11.2015

Miroslava Macka
Obrovské požáry v Indonésii produkují více oxidu uhličitého, než celá ekonomika Spojených států. Jen za poslední tři týdny vypustily do atmosféry více CO2, než zvládne Německo za celý rok.
Noviny ovšem plní titulky o automobilech VW a jejich zmanipulovaných emisích.

Rakouská ministryně vnitra Johanna Miklová-Leitnerová prohlásila: "Chceme lidem poskytnout potřebnou ochranu, když ji potřebují, ale to, co se v současné době děje, není hledání větší ochrany, ale hledání nejatraktivnější země."
Nějak se nám ti xenofobní čecháčci začínají množit…
Také Bavorsko totiž připravuje ústavní žalobu proti německé vládě kvůli současnému příchodu běženců, neboť tato největší německá spolková země se domnívá, že celostátní vláda neplní v uprchlické krizi své povinnosti a nesnaží se omezit příchod imigrantů.

Asociace německých měst vydala zprávu, která říká, že pokud by do Německa přišlo 500 tisíc uprchlíků, náklady by činily 7 miliard eur, v případě nových odhadů mluvících o 1,2 milionu migrantů už by to bylo o 9 miliard více.
Kancléřka Angela Merkelová místním vládám zatím slíbila pouze 5,5 miliardy eur z federálních fondů. Každá z 16 spolkových zemí má dostat měsíčně na jednoho uprchlíka 670 euro.
Vytáhnutých nedobrovolně z kapes daňových poplatníků, pochopitelně.

„Manžel je v těch nejlepších rukou a pod dohledem těch nejlepších specialistů,“ sdělila Gottova manželka Ivana.
Neměli by teď všichni socialisté vzplát spravedlivým hněvem? Cožpak není zaručena stejná zdravotní péče všem?

Opsáno z facebooku:
Tak dlouho se chodí s Merkelovou pro uprchlíky, až se Bavorsko utrhne.