PONDĚLNÍ GLOSY 2.11.2015

Miroslava Macka
Už jsem o tom před nedávnem psal. Dle smlouvy vyplácela Správa železniční dopravní cesty estébačce Kleslové téměř sto tisíc měsíčně, aniž existuje jeden jediný dokument, za co byla vlastně placena. Prý se ztratily a šlo převážně o ústní rady.
Jsem přesvědčen o tom, že tomu tak nebylo a šlo jen o jinou formu uplácení. Stálo by za to dohledat v knize návštěv, kolikrát na Správě vůbec byla (pokud se také „neztratila“), hlavně však zkontrolovat i jiné její činnosti pro další státní podniky a obě smluvní strany takových smluv zavřít za podvod a zpronevěru svěřených finančních prostředků.

V diskusi o elektronické evidenci tržeb to zaznělo i za mne:
Daně se nejlépe vybírají ve státě, kde je důvěra k vládě. Jakmile je nedůvěra občanů k zkorumpované a rozhazovačné vládě, tam se daně vybírají hůře. Tedy nejdříve by se měla změnit vláda a řádně hospodařit.

Jaroslav Miller, rektor Palackého University v Olomouci:
Dokud jsem rektorem této univerzity, budu se snažit projevy xenofobie eliminovat, třeba i včetně rozvázání pracovního poměru. Cesty konkrétního hříšníka a univerzity se prostě rozejdou…
Dodávám:
Doufám, že o tom, co je a co není xenofobie, bude rozhodovat prověrková komise, kterou soudruh rektor urychleně zřídí…

Europoslanec Tomáš Zdechovský má heslo „Daňová zátěž není největší překážkou v podnikání, ale byrokracie a korupce“. Možná by mu měl někdo vysvětlit, když tuž o neví sám, že čím větší daňová zátěž a tedy více peněz na přerozdělování, tím větší je zákonitě byrokracie a tím větší je zákonitě korupce.

Že petice a podpisové akce jsou na nic, věděli už staří Čechové. Proto vymysleli defenestraci.

Čtenářka glos H. P. si též povšimla, že jediným problémem podniku České dráhy je problém, kam umístit nálož. Možná by též stálo za to podívat se na smlouvy o externích službách rozdaných kamarádům:
Po delší době jsem využila služby ČD. Na nádraží v Brně jsem navštívila čekárnu pro cestující. Ještě teď se z toho nemohu vzpamatovat:
Pouze jeden věšák
Ze sedaček lezou šrouby
U lavic nečištěné trnože
Na sedačkách nalepené papíry
Zbytky laku na madlech
Chybí stolky na odkládání
Podlaha špinavá
Sokl nečištěný už měsíce
Pouze zhruba 30 sedaček, nacpaných na sebe

Opsáno z facebooku:
Já Babiše vlastně obdivuju. Uhlídat, co zas provede Krnda, plácne Komárek nebo aby dali do párků dost separátu, je prostě úkol pro giganta.