STŘEDEČNÍ GLOSY 21.10.2015

Miroslava Macka
Radmila Kleslová pobírala léta od státních podniků statisícové odměny za právní služby. Prý jde o střet zájmů, neboť zároveň se angažovala politicky v ČSSD a hnutí ANO.
Nedomnívám se ovšem, že tyto odměny brala proto, že se politicky angažovala a jde tedy o klasický střet zájmů. Prostě je součástí rozlezlé estébácké sítě, která si navzájem dohazuje kšefty. A rozbít tuto síť, rozlezlou dnes i v nejvyšších patrech politiky, půjde těžko, neboť jak je vidět na preferencích Andreje Babiše, spoustě ovčanů to pranic nevadí.
Ovšem nechápu, proč už dávno orgány činné v trestním řízení neporovnaly její fakturované příjmy ze státních podniků se skutečně vykonanou prokazatelnou prací a v případě zřejmé nesrovnalosti okamžitě neobvinily lidi, kteří jsou na smlouvách podepsáni, z podvodu a rozkrádání svěřeného majetku, tedy zpronevěry.

Čínský prezident se projel během návštěvy Velké Británie s královnou po Londýně ve zlatém kočáru. Kam se poděla česká „umělecká“ skupina, která má v názvu spoustu hoven, že nepověsila nad Buckinghamský palác rudé trenýrky? To nemá na vlak do Londýna?

Ilegální imigranti protestují, že jim je ve stanech zima. Tomu nerozumím. Měl jsem zato, že už si je dávno vzali domů ti, kteří jejich příchod vítali a vítají.