ÚTERNÍ GLOSY 20.10.2015

Miroslava Macka
Není nejvyšší čas vytvořit funkci ochránce občanů s doposud zdravým rozumem před ochránkyní lidských práv?

Další dotační zločin v přímém přenosu:
Firma bývalého šéfa Českých drah získala dotaci 100 milionů. Petr Žaluda totiž rozjíždí perspektivní byznys s ekologickými bateriemi. Dražší ale šetrnější technologii chce nabízet výrobcům aut za pomoci peněz z unijního programu Horizon 2020.

Populární britský kuchař Jamie Oliver obhajoval v parlamentu svůj návrh na zdanění sladkých nápojů, neboť chce ochránit děti před nadměrnou konzumací cukru. Chce tedy nahradit zodpovědnost rodičů zákonem. Jen málokdo si však uvědomuje, že spolu se ztrátou zodpovědnosti (což se mnohým líbí) se současně ztrácí stejný díl svobody.

Problém přeměny tzv. neziskového sektoru v autonomní mocenskou strukturu, parazitující na demokratickém systému, je tím nejzávažnějším, nejhlubším problémem, jaký současná společnost v této zemi má.
Tato slova, která kolují na sociálních sítích, si dobře zapamatujte!

Česká školní inspekce zasílá školám výzvu k vyplnění dotazníku mířícího na počet Romů ve škole : „Za romského žáka považujeme člověka, který se za něj sám považuje, aniž by se nutně k této příslušnosti za všech okolností (např. při sčítání lidu) hlásil, nebo je za takového považován významnou částí svého okolí na základě skutečných či domnělých (antropologických, kulturních nebo sociálních) indikátorů.“
Nechtělo by to nějaký úřad?

Vladan Krásný, starosta městské části Brno - Starý Lískovec:
Jak je ta naše současná vláda roztomilá, hodná...a mazaná. Už podruhé zvedají platy ve Veřejné správě a tváří se jak největší dobráci. A stále zamlčují, že těm úřadům opět na to nedají ani korunu. Takže oni budou za hvězdy a my se na těch úřadem poděláme, protože kde ty prachy "vyškrabat" budeme muset zase vymyslet my. Asi už nebudeme kupovat ani toaleťák…

Opsáno z facebooku:
Nejlepší cestou jak se dnes dozvědět o nezákonnostech a zločinech je odposlouchávat policii.