ÚTERNÍ GLOSY 15.09.2015

Miroslava Macka
Majitel pizzerie v Hrušovanech nad Jevišovkou na Znojemsku se rozhodl svůj postoj k uprchlíkům vyjádřit jasně. Na svůj facebookový profil v úterý vyvěsil fotku s nápisem „V naší restauraci pro imigranty nevaříme!“ Případ řeší policie.
Tolik zpráva. Další důkaz toho, že svoboda slova platí jen o něčem a někdy… bohužel je však nedělitelná.

Zdalipak si ještě někdo vzpomene, jak se v roce 1999 humanitárně bombardovalo, aby se mohli kosovští Albánci vrátit z emigrace domů?

Štěpán Binko na facebooku:
Evropa se rozhádá, jestli si rozdělí dvacet, čtyřicet nebo sto dvacet tisíc uprchlíků, zhroutí se přitom základní atributy a procesy v EU fungující, a přitom Německo očekává za 2015 příliv osmi set tisíc a do konce roku další jeden milion lidí, kteří sem přijedou s vidinou ráje na zemi. A volení zástupci, kteří u nás nezvládají vymoci tak elementární dodržování norem typu v lázních se nekoupu v burce, v noci se nedělá bordel, nás chtějí přesvědčit, že ví, jak na to.

Dodatek z facebooku:
Co dělali politici EU, když začaly nepokoje v muslimských zemích v Africe a na Blízkém východě? Dohadovali se s námi, nováčky, o názvu olomouckých syrečků. Dokázali, že sedí ve svých bruselských, berlínských či pařížských skleněných věžích ze slonoviny, kam ozvěna dopadů jejich předchozích chybných rozhodnutí nedolehne. Teď sklízíme všichni důsledky jejich neschopnosti.