PONDĚLNÍ GLOSY 14.09.2015

Miroslava Macka
Co se tak zásadního a převratného přihodilo, že minulý víkend 40 % migrantů do Bavorska přišlo z Kosova? Tam už se přece patnáct let nebojuje. A proč druhých 40 % bylo z Afghánistánu, kde naopak válka v té či oné podobě trvá již čtyři desetiletí?

Jiří Payne k imigrantské vlně:
Už bychom měli konečně postavit před soud ty politiky, kteří tuto katastrofu způsobili a schvalovali. Byl by to první krok k vyřešení současné situace.

Čtenář glos S. K. mi mj. napsal:
Opakovaně je v dnešních souvislostech připomínáno podobenství o milosrdném Samaritánovi. Jako každá analogie, i tato pokulhává: Ten Samařan zraněného bližního ošetřil a dopravil do hostince, kde za něj zaplatil; domů si ho nenastěhoval. Ten bližní mu nenadával, nevyhrožoval, neházel po něm kameny a výkaly. A nad tím vším se nevznášela Anděla a nedávala Samařanovi jeho milosrdnost befelem. A když už listujeme v Písmu - mám dojem, že Gideon nevítal Madiánské chlebem a solí...

Vědecký pracovník specializovaný na výživu mládeže Pavel Grasgruber v Lidovkách v článku „Nechte dětem maso a mléko“:
K nejvíce agilním příznivcům „návratu k přírodě“ patří matky - biomatky, které časopis Psychologie popisuje jako dominantní, nevyrovnané a afektované ženy, jež se nerady podřizují společenským normám. Biomatky jsou vášnivými čtenářkami brakové literatury produkované takzvanými výživovými poradci, kterýžto termín se dnes stal spíše klinickou diagnózou pro alternativní snaživce posedlé představou, že jejich geniální nápady spasí zeměkouli.
Biomatky a „výživoví poradci“ zastávají názor, že maso je klíčovou příčinou civilizačních chorob, mléko je pro děti prudce jedovaté a veškeré živiny pro jejich růst poskytnou mandle, pohanka a jáhly.