STŘEDEČNÍ GLOSY 9.09.2015

Miroslava Macka
Vyjádření policie ČR:
"V poslední době se množí novinářské dotazy na konkrétní vyjádření na webu, či vyjádření konkrétních osob. Všechny tyto dotazy bereme jako oznámení a důkladně je prověřujeme."
Jak to říkal soudruh Džeržinskij? Důvěřuj, ale prověřuj! A co na to soudruzi novináři, kteří pobíhali po světě s plackou s nápisem Je suis Charlie?
To už je opravdu na zvracení…

Předseda muslimské centrály v Německu- Aiman Mazyek :
"S ohledem na počet uprchlíků očekáváme změnu Německa ve prospěch nás muslimů, aby nemusely mít naše ženy strach nosit burku, aby se zde všichni "uprchlíci" cítili dobře...a též požadujeme pro nás muslimy dny volna podle našich svátků."

Čtenář glos R. P. mi napsal:
Reprodukoval jste názor pana V.M., který se zamýšlí nad tím, kterak nám kancléřka Merkelová přidělí uprchlíky, ale oni nechtějí být u nás a my bychom je tu museli držet násilím, abychom dostáli příkazu EU. Oni by si pak mohli připadat jako vězni a my bychom museli paradoxně hlídat hranice zevnitř, jako za komunistů.
Nemyslím si, že by Angela Merkelová či její poradci nevěděli o tomto riziku. Ale unie má řešení na všechno a paní Merkelová ho již nedávno naznačila. Logika je jednoduchá. Utečenci nemusí být fyzicky v Německu, oni se chtějí mít jako v Německu. Stačí tedy sjednotit parametry a vydat unijní směrnici, která bude definovat ubytovací, stravovací a jiné pečovací standardy závazné pro všechny země vůči imigrantům. Bez ohledu na situaci místního obyvatelstva budou vlády povinny zajistit jim všem stejné podmínky, které definuje Německo.
Dá se namítnout, že pak by si jako vězni mohli připadat domácí obyvatelé příslušných zemí, ale ti už jsou vcelku zvyklí. Nebo ne?

Že už jste kvůli nelegálním běžencům úplně zapomněli, že kdesi existuje jakási vysoce profesionální komise, která už 14 měsíců zjišťuje, čím bylo sestřeleno malajsijské letadlo nad Ukrajinou?