ČTVRTEČNÍ GLOSY 27.08.2015

Miroslava Macka
Po deseti letech odchází z funkce Igor Němec, předseda Úřadu pro ochranu osobních údajů, který v této funkci dle vlastních slov odvedl skvělou manažerskou práci při ochraně našeho soukromí. Předpokládám tedy, že i vás nesnímá kamera na každém rohu, nevolají vám na vaše mobily všelijací šmejdi s podivnými nabídkami a kde kdo nečte vaše maily a podle toho na vás nepouští reklamu. Opovažte se však nafilmovat a zveřejnit zloděje, který vám něco ukradl, přímo při činu!

Tak tohle mi hlava nebere: prý je obtížné ochránit železniční spojení mezi Srbskem a Maďarskem před imigranty. A já měl doposud za to, že už kulomet Maxim z roku 1910 měl kadenci 520 - 600 ran za minutu.

Petr Štěpánek v Parlamentních listech:
„ Od čeho tu jsou politici? Aby hájili zájmy svých občanů, nebo aby jim z vysokého obláčku vlastní nadřazenosti spílali, jak jsou zpozdilí, neuvědomělí či hloupí? Víte, já už osmým rokem bydlím na venkově. A do Prahy jezdím nerad. Leccos dnes vidím jinak, než když jsem byl mladší. Obyčejní lidé mají trochu jiné starosti než „pražské“ politické a mediální elity. Ostatně tihle panáci si myslí, že jsou elita, ve skutečnosti jsou to ve své většině spíš jelita. Namyšlená, namistrovaná jelita. Zeman nedělá nic jiného, než že je tribunem těch obyčejných lidí a oni ho za to mají rádi. Nic víc, nic míň."