STŘEDEČNÍ GLOSY 26.08.2015

Miroslava Macka
Jde nám o (imi)granty! Toť heslo dne…

Tak jsem se dozvěděl z medií, že imigranti, kteří u nás získají asyl, budou moci na některých fakultách University Karlovy studovat zdarma, ba i koleje pro ně budou bezplatné.
Což je, samozřejmě, nesmysl. Pokud by studovali, tak za naše vysoké daně, a to, aniž by se nás někdo ptal, zda je nechceme použít na něco mnohem a mnohem potřebnějšího.

Komentátor Petr Nováček na Radiožurnálu pravil, že případný odchod pražské primátorky Krnáčové není jen tak, že nemůže přece odejít na ulici, ale je pro ni nezbytné nejprve sehnat odpovídající důstojné místo!
Neuvěřitelné! Proboha, proč?

Tomáš Haas:
To je špatné. Takto zle je na tom prý nadace Václava Havla. Ubývá dárců. Na platy prý šlo pět milionů, na pomoc poněkud méně.
Nadace Václava Havla je už pátým rokem v minusu, tentokrát se schodkem 8.7 milionů korun. Nadace utratila za rok 2014 více než 15 milionů korun, což vysvětluje tím, že má "vysoké provozní náklady".
To je logické, nadace jen za loňský rok "vybrala" od sponzorů 5.5 milionů. Na platy vyplatila necelých 5 milionů. A na svůj proklamovaný účel, na charitu, 907 tisíc.
Ještě jednou: utratili 15 milionů, z toho na platy 5 milionů a na charitu 907 tisíc. V díře jsou za 8,7 milionu. Nepotřebujete někdo lavičku?
Dodávám k tomu:
Členka správní rady Táňa Fischerová odpověděla redaktorům Týdne: Já asi nejsem ta nejkompetentnější…finance nejsou můj obor, ale není to žádná katastrofa…

Zaujatý Jakub Janda z „Evropských hodnot“:
Rusko blokuje Wikipedii. Dalším logickým krokem je zakázat čtení v latince.
Nezaujatá odpověď Jiřího Příhody:
Neblokuje nic, pouze wikipedii upozornilo, že obsah s postupem na výrobu drog neodpovídá ruské legislativě a požádalo nápravu, v druhém případě logicky hrozí zablokování textu.

Opsáno z facebooku:
Kde jsou ty zakotvené politické strany? Kde je ta debilní ODS? Proč musí logické kroky navrhovat Babiš? Vždyť on si vždy jen přečte text Václava Klause a pak jej přepapouškuje do novin. A sklízí úspěch. Proč nepapouškuje ODS, když už jí to nenapadne samotnou?

Bývalá ministryně pro lidská práva a menšiny, psychiatr, členka předsednictva Liberálně ekologické strany (LES) Džamila Stehlíková napsala k výročí 21. srpna báseň:
V novodobých pašijích římské vojáky nahradily tanky -
Hordy sibiřských mamutů s kanóny ráže sto milimetrů
Táhnou k Praze. Až je uslyšíš pod okny, vítej bratránky
Ve zpocených přilbách. Jsi v impériu. Neplivat proti větru!
Politruk věděl, že lůza má zálusk na svatostánky –
Ostřelovala Muzeum jako Zimní palác nebo Bastilu,
Sochy z průčelí shlížely na hrdiny z čítanky -
Revoluce a bratrská pomoc v jednom - nesejde na světadílu.
Tanková věž se točí na místě obklíčena davem
Jak loutka baleríny v hypnotické piruetě, jen pomaleji,
Místo ošpičkované nožky zvedá nahoru hlaveň
Nabitou střelným prachem a střepinami idejí
Z bronzu tyranů. Jen počkej, sousede! V rytmu krvavém
Ruská ruleta se točí dál i o epochu později.
Dodávám: Opravdu má na té psychiatrii klíče?