PÁTEČNÍ GLOSY 21.08.2015

Miroslava Macka
Jak tak pročítám německé zprávy, z Angely Merkelové se stává zapšklý xenofobní Čecháček…

Zpráva:
Lavička Václava Havla v centru Plzně se v minulých dnech znovu stala terčem vandalů. Od loňského října, kdy bylo dílo od světoznámého umělce Bořka Šípka v západočeské metropoli odhaleno, je to už třetí větší útok. Radnice proto obnoví diskusi o přesunu lavičky na jiné místo.
Dodávám:
„Obnovení diskuse“ je skvělý počin. Celá ta patálie s lavičkou od světoznámého umělce mi pak připomněla událost ze 70. let minulého století, kdy dva školáci odvezli z parku do sběru staré železo, dostali za něj ve sběrně necelých 70 korun a pochvalu ve škole, neboť zvítězili v mezitřídní sběrové soutěži, pak však nastal problém a úřady musely řešit, zda vznikla škoda za necelých 70 korun nebo za desetitisíce, neboť šlo o nesvařené moderní umělecké dílo s názvem „Perspektivy růstu“.

Z vynikajícího článku Václava Vlka staršího na Neviditelném psu:
Naše dnešní levicová establishmentová inteligence se vyznačuje jakýmsi druhem duševní poruchy. V době, kdy bylo jasno, že ideály Unie se rozcházejí s praxí, že projekt eura byl chybou atd., chová se jako bývalá nomenklaturní komunistická věrchuška. Která také v době řícení se „tábora míru a socialismu“ vykřikovala hesla o proletářích, co se spojí.

Laďa Větvička po ostravsku přesně k věci:
"Zeberte stary kastrol a nalejte černu a bilu. Přidejte modru, zelenu a červenu. To su zakladni barvy, takže vzniknut by měla duha. Rozmišajte a podivejte se na vysledek. Vznikla duha? Ani zdaleka. Vznikla odporna, hněda směska. Když s taku směsku natřete svuj barak, nebude krasny, barevny, zařici všema duhovyma barvičkama. Bude posrany...“