STŘEDEČNÍ GLOSY 19.08.2015

Miroslava Macka
Ropa stojí stejně jako před šesti lety. Litr benzinu je ovšem o 9 Kč dražší…to bude nových dálnic a skvělých obchvatů!

V jednom mají akademici pravdu: lidé jsou špatně informováni, média jsou tendenční a trestuhodně povrchní. Viz včerejší Radiožurnál po 17. hodině - k iniciativě některých akademiků promlouval politický geograf soudruh Romancov a redaktorka u toho předla a sem tam ho otázkou pohladila po srsti…

Není už samo slovní spojení „musíte být tolerantní“ protimluv?

Přeloženo z angličtiny, platné i u nás:
Pokud žijete v zemi, kde můžete být potrestání za chytání ryb bez povolení, ale nikoliv za ilegální vstup do země bez povolení, máte plné právo říct, že ta země je vedena idioty.

5. dubna 2009 pronesl v Praze americký prezident Obama projev, v němž vyjádřil svoji vizi „míru a bezpečného světa bez nukleárních zbraní“ a předložil plán deseti praktických kroků, které k tomu povedou.
Zase by nám něco mohl říct…

Tomáš Haas o výzvě k toleranci:
Je to divná "diskuze" v jejich pojetí, musíme souhlasit a podporovat jen jejich názor. Vše ostatní je "xenofobie a šíření neracionálního strachu“. Jsme vyzýváni k diskuzi, které se nesmíme zúčastnit, protože naše názory jsou iracionální a nesmí se jim dávat prostor.

Pavel Kohout na twitteru:
"Jenom vymytý mozek může podporovat minimální mzdu. To je něco jako podpořit aut. průmysl minimálními cenami automobilů."

Čtenář glos J. K.mi zaslal následující smutný vtip:
Dotaz na ministra financí: Pane ministře, slovy "všici kradú" jste měl na mysli celou skupinu Agrofert, nebo jenom společnost Agrotec?

Odpověď ministerstva financí: Tazatel byl náhodně vybrán k hloubkové finanční kontrole, která zjistila, že tento zloděj a podvodník neodvedl DPH z dvanácti vajec získaných v roce 1994 od svých prarodičů a současně se podílel na zatajení těchto jejich příjmů podléhajících zdanění. Pro závažnost tohoto daňového deliktu bylo řízení předáno přímo na ministerstvo financí, které vyměřilo nedoplatek daně ve výši 12,48 Kč plus úroky z prodlení 15.487,36 plus pokuta za krácení daně 784.487,55 které měl uhradit do poloviny minulého roku. Nucená dražba nemovitostí tazatele jakož i veškerého movitého majetku proběhne za týden.