PONDĚLNÍ GLOSY 10.08.2015

Miroslava Macka
Pravda a láska měly dvacet pět let na to, aby zvítězily nad lží a nenávistí. Zdá se, že jejich boj byl veden zcela neschopnými vojevůdci, neboť přestože měly podporu většiny lidu a nemalé finance téhož lidu, výsledek pranic nenasvědčuje tomu, že by zvítězily. Druhou, tou pravděpodobnější možností však je, že po vítězství pravdy a lásky nad lží a nenávistí si prostě prohodily role.

Možná mne klame paměť, ale nemyslím si, že Bakala učinil veřejný slib, že po privatizaci OKD prodá nájemcům byty za netržní cenu. Prohlásil, že v případě prodeje bytů, jim je prodá. A rozhodl se byty prostě neprodat a vydělávat na nich. I dnes prodává jenom společnost, která je vlastní, ne byty.
Morálně ho můžete odsoudit, ale to je tak vše. Ovšem ti, kteří připravili a odsouhlasili tak mizernou a nevýhodnou kupní smlouvu by měli nést veškerou odpovědnost, včetně té trestní. Kupříkladu tehdejší ministr financí Sobotka je v tom namočený až po rovnátka…

Ivo Strejček:
Evropský sociální model „nároků na všechno“ vyhovuje neaktivním, líným i vychytralým a je žalářem aktivních, podnikavých a svobodných.