PÁTEČNÍ GLOSY 31.07.2015

Miroslava Macka
Reportér deníku Neovlivní.cz položil na závěr středeční noční tiskové konference premiérovi Sobotkovi a ministru financí Babišovi následující dotazy:
Pane premiére, pokud státní zástupce podá na firmu Agrotec obžalobu, bude pro vás, případě sociální demokracii přípustné, aby ve vládě seděl vicepremiér, jehož společnost bude stát před soudem kvůli podezření z manipulace zakázek ve strategickém státním podniku?
Pane vicepremiére, co kauze říkáte vy? Považujete za možné zůstat ve vládě, pokud vaše firma bude obžalována pro manipulaci zakázek?
Okamžitě zakročil mluvčí vlády Martin Ayrer se slovy, že tématem tiskové konference je jednání vlády a nic jiného. Sobotka s Babišem toho bez váhání využili a zmizeli ze sálu.
Zřejmě se ještě nedomluvili, jak se budou vytáčet…

Z knihy o Eugenovi Francoisi Vidocqovi, zakladateli francouzské tajné policie Sureté: „Zamířil do Bruselu, tehdy evropského rejdiště podivných existencí.“
Uznejte, že se za těch více než 200 let na tom nic nezměnilo…

Zkušenost z Norska:
Fáze 1: Pokud muslimové tvoří 1 - 3% populace, jejich chování je nenápadné a nenásilné.
Fáze 2: Když muslimové tvoří 4 - 20% populace, začínají se objevovat politické požadavky, stavějí se minarety a mešity, protestuje se proti křesťanským svátkům a okázale se slaví muslimské.
Fáze 3: Když muslimové tvoří 20% a více populace, nastává džihád. V celých městských čtvrtích je uplatňováno právo šaríja, nastávají teroristické útoky na nemuslimy a pokusy o nastolení islámského státu.

Zpráva z Německa:
Od roku 2010, kdy náklady na ubytování 2708 žadatelů o azyl byly ve výši 2 100 000 Eur došlo k nárůstu na téměř 94,9 milionu Eur v roce 2014 pro celkem 11 262 žadatelů o azyl. Průměrné výdaje za uprchlíka narostly více než desetinásobně – od 778,37 euro na osobu na 8425,19 eur.
Má to dva důvody. Jednak došly předem určené prostory na ubytování, které byly v podstatě jen za režijní cenu. Druhý důvod je, že stát musí platit ceny, které si určují podnikatelé s ubytováním. Tito nejsou samozřejmě žádná charita a ubytování berou jako byznys. Vysoká poptávka pak generuje i vysokou nabídku ceny.
Dodávám:
Nebylo by mnohem rozumnější je za zlomek těch nákladů poslat šupem zpět? Navíc by jejich další příliv jako mávnutím kouzelného proutku ustal.

Petr Hampl:
Politici pronášejí projevy o tom, že naše civilizace se musí bránit, je zapotřebí situaci řešit atd. Zkuste ale kterémukoliv vládnímu nebo opozičnímu politikovi položit následující otázky: Jste pro uzavření hranice k 1. 9. 2015? Jste pro vypovězení smlouvy o uprchlících k 15. 8. 2015? Jste pro okamžité zastavení dotací multikulti neziskovám? Uvidíte, jak se budou kroutit, uslyšíte tuny keců o odpovědnosti a uvážlivosti…

Hnutí ANO chce zavést pro své kandidáty psychotesty. Eric Best jeden nabídl:
Uznáváte, že Andrej Babiš je stvořitelem ANO a jediným nositelem pravd hnutí?
Přijímáte Jaroslava Faltýnka coby prodlouženou ruku stvořitele, přes kterého se pravdy hnutí předávají?
Souhlasíte s tím, že dnešní pravda hnutí se zítra může bez vysvětlení proměnit v nepravdu hnutí?
Jste ztotožněn/a s tím, že zájmy hnutí se rovnají zájmům stvořitele a že žádné odchylky od této konstanty se nepřipouštějí?
Slibujete, že pokud ztratíte důvěru v hnutí a přestanete držet hubu a krok, ihned dáte svoji pozici stvořiteli či jeho zástupci k dispozici?
Pokud je odpověď ve všech bodech kladná, jste tímto prohlášen/a za psychicky zdravého/ou.
ANO, bude líp.

Michal Mašek na facebooku:
Dnes jsem mezi 7:45 a 21:20 ošetřil 43 pacientů (a odmítl 5 nových zájemců). Zkrátka moc zubů a málo zubařů. Teď si prohlížím fotky přistávajících sedmnáctiletých odborníků a odhaduji, kolik je mezi nimi stomatologů. Mám strach ze dvou věcí (ne z toho, že tam žádný nebude, přece by nám v novinách nelhali).
1.) Probůh, jen ať jich nepřijmeme málo!
2.) Co když se leknou a půjdou do Německa a na nás zbudou jen specialisté na gender a sociální ekologové? To bych vážně nevydejchal!