PÁTEČNÍ GLOSY 24.07.2015

Miroslava Macka
Vzpomínáte, kterak se Rath stal prezidentem České lékařské komory, ač na něj tehdy prasklo, že zfalšoval údaje o své atestační praxi? Po přistižení to přiznal a veřejně prohlásil, že rozeznává lži malé a lži velké. A jelikož jeho falsifikát byl lží malou, jeho atestační certifikáty prostě platí. Tenkrát to lékařům kupodivu nevadilo…kdyby ano, zřejmě by se po čase nezačal domnívat, že je polobohem, který je nepostižitelný.

Markéta Šichtařová:
Intervenční režim ČNB je podle mě pro ekonomiku v tento okamžik kontraproduktivní. Díky němu budeme dlouhodobě zaostávat. Ano, krátkodobě nám to pomůže ve vyšších vývozech a průmyslové výrobě, ale to už dnes ekonomika nepotřebuje. Dlouhodobě to povede k tomu, že budeme dovážet méně technologií, protože jsou drahé, a zaměříme se víc na primitivní výrobu. I díky slabé koruně budeme jen levnou montovnou Evropy. A tím pádem chudí příbuzní.
Dodávám:
Bude velmi zajímavé sledovat, kam Singer po skončení svého angažmá v ČNB nastoupí…

Opsáno z facebooku:
Na výročí je třeba vzpomínat, tak tedy: "Dnes je to rok, co Putin, Rusové, proruští rebelové, Putin a Putin sestřelili letadlo. Bohužel, specialisté ani za ro, nebyli schopni zfalšovat důkazy. Je tedy jasné, že letadlo sestřelil Putin, Rusové a proruští separatisté a Putin a Putin. V TV říkali, že letadlo sestřelili Putin, proruští separatisté, Rusové a to ruskou raketou vyrobenou v Rusku, prodanou proruským separatistům.
Tak, teď už si zapamatujete kdo sestřelil to letadlo?"