PONDĚLNÍ GLOSY 20.07.2015

Miroslava Macka
Babiš chce postavit ovál pro rychlobruslařku Sáblíkovou. Byla by to skvělá zpráva, pokud by ovšem ten rychlobruslařský ovál nechtěl v Brně postavit za naše peníze, ale za své. Osobně bych dal přednost tomu utratit své peníze pro mne přijatelnějším a příjemnějším způsobem. A dozajista nejsem jediný…

Většina švédských poslanců souhlasí s názorem, že ramadán je tradiční švédský svátek. Ne, opravdu nejde o vtip…

Jakub Horák:
Jistěže existuje způsob jak v Česku okamžitě zvýšit oblibu islámu - je to zavedení ramadánu jako státního placeného svátku. Řadě lidí by okamžitě po schválení měsíčního volna muslimové začali připadat jako sympatická parta s velmi rozumným přístupem k životu.

Jde hlavně o demokracii, o prachy pak až v první řadě:
Licenci na těžbu břidlicového plynu na Ukrajině získala (téměř zadarmo) ukrajinská společnost Burisma Holdings, vlastněná ( kvůli transparentnosti) kyperskou společností Brociti Investments Limited, jejíž akcie vlastní a ve správní radě zasedá směsice starých ukrajinských oligarchů (kupříkladu bývalý Janukovyčův ministr Nikolaj Zlochevskyj) a amerických "investorů".
Členem správní rady je Hunter Biden, syn amerického viceprezidenta Bidena.
Dalším členem správní rady je Devon Archer, který s Hunterem Bidenem sedí ve správní radě americké firmy Rosemont Seneca Partners, kterou vlastní firma Rosemont Capital a soukromá holdingová společnost založená Archerem and Christopherem Heinzem. A Christopher Heinz? To je nevlastní syn Johna Kerryho, amerického ministra zahraničí.

Opsáno z facebooku:
Ministr Dienstbier by měl psát své návrhy zákonů na mnohem tenčí papír, aby byly alespoň k něčemu použitelné.