ČTVRTEČNÍ GLOSY 16.07.2015

Miroslava Macka
Ministryně Marksová přišla s převratným návrhem:
Chce nám v příštích pěti letech vytáhnout z kapes cca 400 milionů korun na připojení chudých rodin k internetu. Podle ní si pak sociálně slabší na internetu snadněji najdou práci, rozjedou podnikání a budou mít lepší přístup ke službám.
Nebylo by jí lépe na uzavřeném oddělení?

Jméno bývalého prezidenta Václava Havla vyjde na 30.000.- korun bez daně. „Licenční poplatek“ účtuje Knihovna Václava Havla na základě pověření Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97.
Dopis s výzvou k proplacení této částky dostal i český velvyslanec v Izraeli Ivo Schwarz, když se po Havlovi přejmenovalo náměstí v přístavním izraelském městě Haifa.
Žádný slušný komentář mne nenapadá…

Řecký příjem z cestovního ruchu poklesl v prvním čtvrtletí o 15,1%. Proto zřejmě řecký parlament na nátlak EU v noci na dnešek odsouhlasil zrušení daňových výhod pro řecké ostrovy a zvýšení DPH restauracím na 23%. Neuvěřitelné!

Václav Klaus se posouvá dle medií do stále extrémnějších pozic.
Při přednášce v Evropském parlamentu si dokonce troufnul říct: „To, co máme teď, je evropský socialismus... Naše společnost a hospodářství jsou regulovány více, než jsme si představovali v době po pádu komunismu.“
No, uznejte, že takto nekorektně a extrémně se člověk vyjadřovat nesmí! Socialismus si rozvracet nedáme!

Izrael je náš spojenec, USA jsou náš spojenec. Ty uzavřely smlouvu s nepřítelem druhého spojence.
Ke kterému spojenci se přikloní čeští vládní představitelé? K tomu silnějšímu nebo k tomu, který potřebuje naši podporu?

Řezník Pavel Havlíček:
„Český člověk, protože má v povědomí kapitalismus jako něco ohavného, se rád připojuje k obecným tvrzením, že „oni se o nás postarají“. Nikoli, nikdo se o nikoho nepostará a všechno na světě si zaplatíme sami. A o to krvavěji, oč více necháme druhé, aby se o nás starali. Ti se o nás budou starat jen a pouze za naše peníze a navíc podle svých domněnek, a ne podle našich potřeb. A peníze, které jim na to dáme, z poloviny „prožerou“."

Á margo nové podivné mediální módy:
Mít rakovinu není ani zásluha ani důvod k chlubení.