ÚTERNÍ GLOSY 14.07.2015

Miroslava Macka
Včerejší „dohoda“ s Řeckem = další z nekonečné řady vítězství politiky nad zdravým rozumem.
Jednoho křišťálově čistého naučení se nám však dostalo: nikdy nevěřme politikům a nikdy si nemysleme, že vyslyší hlas většiny.

Premiér, ministr financí a další členové vlády, ba i opozice je proti tomu, abychom ručili za překlenovací úvěr Řecku. Záhy se tedy s vysokou pravděpodobností ukáže, zda jsme ještě alespoň částečně suverénní republika nebo už definitivně protektorát, neboť Německo si vnitropoliticky nemůže dovolit neschválení těchto záruk s garancí všech eurounijních států.

Poslouchal jsem včera po páté na Radiožurnálu europoslance Luďka Niedermayera a musím konstatovat, že v Bruselu rychle zblbne každý…

Vláda na včerejším jednání rozhodla o otevření dvou nových záchytných zařízení pro uprchlíky. Jedno bude ve Vyšních Lhotách na severu Moravy, druhé v Bálkové na Karlovarsku. Každé zařízení pojme přes dvě stovky uprchlíků. Vláda také uvolnila pro ministra vnitra Milana Chovance na letošek 234 milionů, na příští rok požaduje 1,1 miliardy. To se zase přiživí „neziskových“ pijavic!

Už zapomínám: která politická strana měla něco takového v předvolebních slibech? Neměla by se nás tedy nejprve zeptat, jestli nám z tohoto důvodu může šmátrat v kapsách?

D-Fens:
Každý rok se odehrají monstrózní dopravně bezpečnostní akce s romantickými názvy. Tisíce nadržených policistů s nadopovaným sebevědomím vyrazí do ulic, kde šikanuje řidiče, kontroluje lékárničky a zda jsou vesty uložené v dosahu řidiče. Následně nás pokaždé nás policie ohromí počty nasazených příslušníků a počty zjištěných přestupků, aby se následně ukázalo, že to stejně nemělo na nic vliv. Z nepochopitelných důvodů se celý rituál pořád opakuje, aniž by se někdo vůbec dovolil položit otázku, jaký vlastně přínos taková akce měla.

Senátor Kubera: EU je jako Dienstbier, každý den blbý nápad.

Opsáno z facebooku:
Hledám člověka, který dokáže proměnit krabici s vínem na krabici se sedmi miliony. Podělíme se půl na půl, víno dodám…

Vladimír Dlouhý předvedl v Ekonomice obdivuhodnou rétoriku, kterak v deseti minutách neříct vůbec nic.

Občas vážně nevím, jestli svět řídí moudří lidé, kteří si z nás utahují nebo imbecilové, kteří to myslí vážně. (Mark Twain)