PONDĚLNÍ GLOSY 13.07.2015

Miroslava Macka
Na vysvětlovací kampaň k elektronické evidenci tržeb (EET) nám ministr financí Babiš vytáhne z kapes 130 milionů korun. Bude zajímavé sledovat, kolik milionů shrábnou z této nehorázné sumy jeho media. A ještě něco: volá-li po narovnání trhu, pak ať namísto EET zruší veškeré dotace, neboť většího pokřivení trhu není.

Zpráva s velmi vysokou vypovídací hodnotou:
Česká televize oslovila tiskovou mluvčí hnutí ANO Lucii Kubovičovou kvůli vhodnému termínu debaty Václava Moravce s Andrejem Babišem a Miroslavem Kalouskem již v polovině května. Babišovi byly jejím prostřednictvím navrženy všechny červnové termíny a navíc jeden červencový - 12. července.
Kubovičová reagovala tehdy s příslibem, že se hned ozve zpět, to se však nestalo a všechny urgence zůstaly úplně bez odezvy. 19. června ČT poslala jako poslední možnou nabídku diskuze 12. červenec, ale mail zůstal opět bez odezvy. 28. června ČT upozornila Kubovičovou na to, že se diskuze nemůže dál odkládat a že se debata uskuteční i bez Babiše. Ten den se Kubovičová ozvala, kdy odpověděla poprvé po šesti týdnech a uvedla, že se ministrovi žádný termín nehodí a navrhla datum o dva týdny později, ovšem s tím, že by místopředseda Babiš vystoupil sám bez jakéhokoli oponenta a bez ostatních diskutujících.

Situace kolem Řecka mi připomíná v politice často užívanou metodu: kupírování psího ocasu po kouskách…