PÁTEČNÍ GLOSY 10.07.2015

Miroslava Macka
Komplexně Geniální Babiš ví o pěti poslancích, kteří kradou. Na výzvu opozice ovšem odmítá říci, o koho jde. "Použili byste to proti mně," tvrdí.
Tolik zpráva.
Zřejmě tento slovenský běženec neví, že u nás platí § 367 Trestního zákoníku - Nepřekažení trestného činu:
(1) Kdo se hodnověrným způsobem dozví, že jiný připravuje nebo páchá trestný čin ... krádeže podle § 205 odst. 5, zpronevěry podle § 206 odst. 5, podvodu podle § 209 odst. 5, pojistného podvodu podle § 210 odst. 6, úvěrového podvodu podle § 211 odst. 6, dotačního podvodu podle § 212 odst. 6, podílnictví podle § 214 odst. 3 a 4, legalizace výnosů z trestné činnosti podle § 216 ...a spáchání nebo dokončení takového trestného činu nepřekazí, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta; stanoví-li tento zákon na některý z těchto trestných činů trest mírnější, bude potrestán oním trestem mírnějším.
...
(3) Překazit trestný čin lze i jeho včasným oznámením státnímu zástupci nebo policejnímu orgánu; voják může místo toho učinit oznámení nadřízenému.

Utrpení prchajících žen s dětmi je tak nesnesitelné, že je nutí maskovat se za zdravě a silně vyhlížející dospělé muže, aby se na lodě, které je přivážejí do Evropy, vůbec dostaly.
Kupodivu to zaslepení xenofobové, kteří věří jen tomu, co vidí, nedokáží pochopit!

Čtenář glos M. E. mi napsal ke včerejší reakci Petra Hampla na slova předsedy KDU - ČSL Bělobrádka:
Existuje ještě jedna varianta - po získaní legálního pobytu v Evropě si emigranti přivedou své vlastní ženy a děti…

Opsáno z facebooku:
Začínám být alergická na slova "solidarita" a "lidská práva" - ta se totiž v posledních několika letech stala spíše pojmy k zastrašování těch, kteří slušně pracují, platí daně, neporušují zákony a chtějí normálně žít. Já jsem solidární a ctím lidská práva, ale ne v pojetí Šabatové, Dienstbiera a těch tisíců "neziskovek", které s pravdou a láskou na rtech diskriminují většinu občanů.

Vraťte se urychleně z Tuniska domů, vyzvala své občany britská vláda.
Neměli by naši lidskoprávní aktivisté něco udělat? Demonstrace, manifestace, blokace, petice nejméně sedmnácti osobností, petice číslo 2897 Olgy Sommerové, nějaký happening?
Jak si může britská vláda dovolit takhle strašit své občany? Islám je přece náboženství tolerance a míru…to přece vůbec není multikulturálně korektní!