STŘEDEČNÍ GLOSY 8.07.2015

Miroslava Macka
Obávám se, že v záplavě zpráv o dávno zkrachovalém Řecku se ta mnohem důležitější zpráva téměř ztratila: na šanghajské burze dramaticky poklesla cena akcií, vláda se snaží podpořit ekonomiku snížením sazeb centrální banky a průmysl je nejslabší od roku 2009.
Vzhledem k tomu, že žádný strom neroste až do nebe, mohou čekat světovou ekonomiku poryvy, vedle kterých je grexit procházkou růžovým sadem…

Reportérka deníku Referendum Zuzana Vlasatá o brněnské demonstraci za přijetí uprchlíků:
Jako absolventka fakulty sociálních studií zde potkávám své bývalé učitele a kolegy, lidi z občanských organizací, angažované občany, brněnské politiky ze Strany zelených, kamarády a kamarádky. Jsou hezcí, mají na sobě pěkné oblečení. Někteří lížou zmrzlinu, někteří popíjejí limonády malých producentů.

Martin Novotný, poslanec ODS:
Dle francouzského premiéra Manuela Vallse by odchod Řecka z eurozóny "představoval riziko pro světový hospodářský růst i ekonomiku." To je zatím nejblbější věta, která v posledních týdnech k tomuto problému zazněla. Brežněvovi kdysi vtip připisoval výrok "My ten mír vybojujeme, i kdybychom vás měli všechny postřílet". Myšlenkové schéma je podobné....
Jestli to není spíš takto: Odchod Řecka z eurozóny představuje riziko pádu dogmat hlavního proudu evropské politické "elity", která je pro prodloužení své dominance schopna udělat vše, včetně celkové společenské destabilizace kontinentu.