ÚTERNÍ GLOSY 7.07.2015

Miroslava Macka
Abyste si nějaké půjčky mohli bezhlavě brát, musíte mít někoho, kdo vám je bezhlavě poskytuje.
Takže nad řeckou nezodpovědností se určitě rozčiluje i spousta Čechů, kteří si půjčovali (a bylo jim půjčováno, ač být nemělo)zcela stejně bezhlavě.

"Policie sama určí, kdy je nějaké chování za hranou, kterou jednoznačně neurčí nějaký zákon", prohlásil ministr vnitra Chovanec.
Tak za tuto větu by v civilizované zemi do 3 vteřin opouštěl svůj úřad.

Z textu Tomáše Sedláčka pro HN:
Teď to vypadá, že Řecko, kolébka naší západní civilizace, zbankrotuje. A je to symboličtější, než se zdá: řecká nemoc totiž není řeckou nemocí, ale nemocí celé západní civilizace.
Skoro všechny státy jsou předlužené − jen Řecko je ještě víc. Skoro všude slibují politici hory a doly, aniž by na to měli − jen v Řecku je to viditelnější. Drtivá většina západních vlád utrácí víc, než na co má − jen Řecko to dělalo okatěji. A skoro všude nejsou vlády schopny držet vlastní předsevzetí, co se týče dluhu. Evropské země povětšinou mají dluh vyšší než šedesát procent − číslo, které jsme si sami sobě naordinovali, že jej budeme držet. Ani Spojené státy americké nebyly opakovaně schopny dodržet svůj vlastní dluhový strop. O Japonsku nemluvě.
Jsme podle vlastních měřítek sami za hranou. A tak se neptej, komu zvoní hrana, zvoní nám. Řecko je jen trošičku napřed − případová studie, varování pro nás pro všechny. Pokud nezměníme svůj způsob ekonomického života, osud Řecka čeká nás všechny.

Petr Hampl:
Podle vládních představitelů nemůžeme zastavit agresi, protože by to "ohrozilo čerpání evropských fondů". Nejlepší mozky z celé země, místo aby zakládaly firmy a vyvíjely nové turbíny, tráví čas nad tím, jak vyrazit peníze z kterého dotačního programu. V obcích jsou rozbité silnice a o kus dál stojí zbrusu nové cyklostezky, po kterých nikdo nejezdí. Spousta mladých lidí si přestala vážit poctivé práce a hledá uplatnění v neziskovkách napojených na evropské a norské fondy. Zkrátka, spálená země.
Stály nám ty peníze za to?

Zkušenost Češky, žijící v Jihoafrické republice:
Vzít si do bytu jednu opici může být sranda, ale zkus si jich vzít deset....máš po bytě.