PONDĚLNÍ GLOSY 22.06.2015

Miroslava Macka
Správně, soudruhu prezidente! Stát se okrádat nemá! Vždyť z čeho by se pak financovala Opencard, stavěla Blanka a vyplácely odměny těm, co dřou jako koni? Kupříkladu Radmila Kleslová, blízká spolupracovnice Andreje Babiše a místopředsedkyně hnutí ANO, inkasuje měsíčně sto tisíc korun od polostátní společnosti ČEZ. Pokud byste si nemohl vzpomenout, to je ta příslušnice StB od roku 1986…

Téhle zprávě se ani nechce věřit, bohužel je pravdivá:
Vláda Bohuslava Sobotky usnesením č. 970 ze dne 24. 11. 2014 uložila ministru školství zabezpečit v letech 2015 až 2019 úhradu nákladů spojených s financováním dvou doktorandských stipendií bývalé ministryni zahraničních věcí USA a americké občance Madeleine Albrightové. Úhrada stipendia má být do výše Kč 1,085.000,- Kč ročně.
Vzhledem k délce studia od roku 2015 do roku 2019 (4 roky) činí celková výše uhrazených nákladů na stipendium Madeleine Albrightové 4.340.000,- Kč.

Chcete-li patřit mezi pražskou intelektuální smetánku, musíte obdivovat „Tančící dům“ a nenávidět hotel „Don Giovanni“, jinak nemáte šanci…

Shell je jednou ze tří evropských společností, s nimiž Gazprom uzavřel ve čtvrtek předběžnou dohodu na zdvojnásobení kapacity plynovodu Nord Stream z Ruska přes Baltské moře do Německa. Vedle Shellu jsou dalšími partnery německý E.ON a rakouská OMV. Wintershall, který je dceřinou firmou německého koncernu BASF a podílníkem konsorcia pro původní Nord Stream, dnes sdělil, že jedná o své účasti v projektu rozšíření.
Gazprom a Shell rovněž začnou pracovat na rozšíření společně vlastněného závodu na zpracování zkapalněného zemního plynu na dálněvýchodním ostrově Sachalin, řekl šéf Gazpromu Alexej Miller.
Tak tomu říkám pořádné sankce!

Zpráva:
Děti do osmi let věku nesmí samy podle nejnovějšího bezpečnostního nařízení Evropské unie nafukovat obyčejné balónky. Potřebují k tomu dozor plnoletých osob. Bez jejich přítomnosti nesmí děti ani foukat do frkaček. Ty jsou nově vedeny jako nebezpečné pro všechny děti do 14 let. Na nařízení, které již vstoupilo v platnost, upozornil britský deník Daily Telegraph.
Dodávám:
U takových zpráv vždy váhám, zda jsou pravdivé nebo jde o žert na úkor bruselských bolševiků. Bohužel to ve většině případů je pravda…

Opsáno z facebooku:
Na koho nemá Babiš složku, jako by neexistoval.
Koaliční rada byla krátká. Sobotka a Bělobrádek vyfasovali svou složku a šlo se domů.