PONDĚLNÍ GLOSY 8.06.2015

Miroslava Macka
Mám takový jednoduchý návrh: každý, komu nevadí přistěhovalci z Afriky či odjinud, bude na jednoho, na dva, na tři (dle libosti) platit extra daň stačící na jeho jazykovou výuku, zdravotní pojištění, ubytování, hledání zaměstnání, atd. a za předpokladu, že se "jeho" přistěhovalec (přistěhovalci) po čase uchytí a začne (začnou) pracovat, bude (budou) to svému dobrodinci splácet. Proč by však vše výše řečené měli ze svých daní platit i ti, kteří je zde nechtějí? Toto řešení je přece fair! Být humanistou za cizí peníze však rozhodně ne...

Místopředseda vlády a ministr financí doporučil při televizní debatě řezníkovi Havlíčkovi, ať se raději věnuje klobásám a neplete se do věcí, kterým nerozumí.
Uplatnit to všeobecně, máme současně po velkouzenáři Babišovi i ministru financí…

Lidé, kteří protestují proti přijetí utečenců ze severní Afriky na základě povinných kvót, jsou podle socioložky Jiřiny Šiklové sobečtí. „Jestliže nedokážeme lidi, kteří přijdou, absorbovat, oslovit a získat pro naše hodnoty, potom asi naše kultura za nic nestojí,“ řekla Parlamentním listům.cz.
Jedna z publikovatelných odpovědí :
Chcete-li jít ostatním lidem příkladem v tom, co nazýváte morální povinností, tak si sama osobně vezměte do kvartýru deset Eritrejců a živte je výhradně ze svého starobního důchodu, nikoliv z grantů nebo jiných peněz z kapes daňových poplatníků.

Opsáno z facebooku:
Kdyby se ve státní správě tolik nekradlo a nerozhazovalo (včetně sociálních dávek), tak by byl celý ten cirkus kolem elektronické evidence zbytečný.

A jeden nekorektní na závěr:
Slepý zajíc skáče po lese a stoupne na plže. „Promiňte neviděl jsem Vás, jsem slepý."
„I vy promiňte, také jsem slepý a neuhnul jsem. Co vy jste vlastně za zvíře?"
„Tak víte co, osaháme se vzájemně a zkusíme hádat."
„Tak jo," plž oblézá zajíce a drmolí „... jemný kožich ... velké uši ... malý čumáček. – Nejste vy zajíc?"
Zajíc se zaraduje: „Skvělé!" a osahává tlapkou plže: „A vy jste měkký ... studený ... ohebný ... slizký ... nemáte kule ... nemáte páteř. …nejste vy Bohuslav Sobotka?"