PONDĚLNÍ GLOSY 1.06.2015

Miroslava Macka
Rozhodně si pusťte záznam Babišovy řeči na setkání se starosty a pak si ukruťte hlavu, jak je možné, že tento nekompetentní chaot je nejpopulárnějším politikem…

Komplexně Geniální Babiš se v rozhovoru pro Deník vrátil k tomu, že dostal při volbě předsedy ANO 100% hlasů: „Příště si to zkusím zorganizovat jinak!“

Zpráva:
Čtyřicet policistů z protikorupční policie zasahovalo na třech pobočkách Energetického regulačního úřadu (ERÚ). Přišli si tam pro jmenovací dekret místopředsedkyně Úřadu a bývalé nejvyšší státní zástupkyně Renaty Vesecké.
Důvodem je podezření, že Vesecká měla být jmenována v rozporu s energetickým zákonem, který stanoví kvalifikační předpoklady pro výkon této funkce. Úřad policistům dotyčný dokument vydal, přesto si ale vedle toho odnesli z úřadu i další dokumenty a počítače, včetně počítače předsedkyně ERÚ Aleny Vitáskové.
Podle mluvčího ERÚ Jiřího Chvojky policie o vydání dekretu žádala již dříve, ten chtěl ale znát důvod, proč. "Odpovědí byl zásah čtyřiceti policistů," řekl Chvojka.
Dodávám:
Až vám někdo vykrade chatu nebo sklep či oloupí vás na ulici, čekejte též okamžitý zásah 40 policistů na místě činu, neboť před zákonem jsme si přece všichni rovni…

V pátek jsem uveřejnil citát amerického prezidenta Obamy a byl upozorněn, že je vytržený z kontextu. Přesné znění najdete na http://www.vox.com/a/barack-obama-interview-vox-conversation/obama-foreign-policy-transcript.

Dne 6. července 2015 dorazí do Kostnice pochod tvořený zástupci Zelených a Žít Brno. Omluví se zde místní radnici že popel Jana Husa před 600 lety znečistili Rýn.
Přesně takové fiktivní zprávy dokonale demonstrují příšernou blbost některých reálných…

Čtenář glos V. P. mi napsal:
Stále se hovoří o uprchlících, kteří zaplavují nejen Evropu, ale i prosperující státy Jihovýchodní Asie, jednotlivé státy se snaží řešit tento problém seč jim síly stačí, ale chybí mně tady jeden velice důležitý činitel - co dělá OSN? Celý svět platí příspěvky na činnost této organizace, a to příspěvky nemalé, a tato organizace je přímo kompetentní tento problém řešit. Přece existuje specializovaný úřad -"Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky", který by se měl touto problematikou zabývat! Proč tak nekoná (já jsem alespoň nikde nenalezl zmínky o jeho aktivitě). Není to snad tím, že OSN ovládá "černá" Afrika a Západ jenom platí?


Čtenář glos T. V. mi napsal:
Vaše glosa o zdanění elektřiny vyrobené pro vlastní spotřebu mě skutečně dostala. Pokud tento zákon skutečně vstoupí v platnost, pak tato vláda zboří poslední tabu a pak už si s námi bude moci dělat skutečně co se jim zamane. Zdanění něčeho, co si lidi vyrobí vlastním přičiněním a zručností bez úmyslu to prodat nebo se na tom jakkoliv obohatit, se jistě nezastaví u elektřiny. Takže třeba si zručný řemeslník postaví vlastní dům? OK, jeho chyba, spolu s kolaudační komisí přijde pán z finančáku, odhadne hodnotu nového domu a dodaní jej. Vypěstujete si na zahrádce mrkvičku, aby vaše děti měly aspoň něco bez chemie, ale zato s vitamíny? Pokud nepodáte daňové přiznání a nezaplatíte z toho daně, půjde o trestný čin. A tak dále. A co je nejstrašnější - všechny tyto počiny budou přivítány s jásotem davů. Vždyť přece když má na to, aby si postavil barák nebo vlastnil zahradu, tak ať platí. Přece ne každý je tak nechutně bohatý, aby si to mohl dovolit a my máme taky právo…