PÁTEČNÍ GLOSY 22.05.2015

Miroslava Macka
Zpráva:
Nejvyšší soud zrušil třiadvacetiletému Lukáši Nečesanému trest třináct let vězení za pokus o vraždu, jehož se podle spisu dopustil před třemi roky v Hořicích v Podkrkonoší útokem na kadeřnici. Po brutálních úderech polenem do hlavy ji údajně oloupil o deset tisíc korun. Nečesaný ale vinu od počátku popíral. Nejvyšší soud zrušil rozsudek pro nedostatek důkazů a věc vrátil Krajskému soudu v Hradci Králové, aby ji projednal znovu.
"Skutková zjištění obou soudů jsou v extrémním rozporu s důkazy. A vylučují obviněného jako možného pachatele," uvedl předseda senátu Jan Bláha a případ vrátil pro nedostatek důkazu k projednání Krajskému soudu v Hradci Králové.
Je pochopitelné, že obhájce Nečesaného bude žádat pro svého klienty náhradu škody. Tentokrát bychom si ovšem rozhodně neměli nechat líbit, abychom ji zaplatili ze svých daní. Kdo tady odvedl mizernou práci, je přece více než jasné. Tak ať je za ni patřičně potrestán!

Bývalý novinář a nynější poslanec za Hnutí ANO Martin Komárek napsal na facebook:
DÍRA U PRAHY. Vykutálení chasníci a chasnice z ODS a TOP 09 zabránili vzniku komise pro vyšetření tunelu Blanka. Doprovázel to hodokvas nechutné licoměrnosti a demagogie jejich vystoupení. Věděli, že si to mohou dovolit. Podrželi je komunisté a část sociálních demokratů..
To jsou parlamentní hry bez hranic.
Každý normální člověk ale ví, že Blanka je největší tunel ve střední Evropě. Měl stát 21 miliard, stojí 43. Voda, která tudy protekla, ničila nezajištěné kabely, které tam položil nějaký „debil“ (Souhlasím, paní Adriano K.) Co je však horší, tunelem patrně protekly stovky miliónů do rukou soukromých přikrádačů a do kapsářů politických stran, které tehdy vládly Praze.
Nedivím se tomu, že se ODS, TOP 09 a částečně i ČSSD bojí toho, aby se vyšetřovala Praha. Na magistrátu hlavního města se usídlila unikátní galerka. Odsud povstal Paroubek. Janoušek i Rittig to dirigovali. Bém se s nimi opíjel. Kalousek nad tím dohlížel, až tam dosadil svého veselého tanečníka Hudečka. Neschopnost politiků, bojácnost úředníků, hamižnost kořistníků přivedla potenciálně jedno z nejbohatších měst Evropy cugrunt.
Když s tím chtěl docent Svoboda něco málo udělat, sesadili ho a poštvali na něj policii.
ODS a TOP 09 za pomoci pražské sociální demokracie udělali z Prahy díru ve všech významech toho slova.
Teď se třesou jako drazí psi.
I odpověděl jsem mu:
Vážený pane Komárku, máte s tunelem Blanka samozřejmě pravdu a většinu lidí to popuzuje stejně jako Vás, nicméně: Váš zaměstnavatel a šéf ANO Andrej Babiš sliboval ve volební kampani, která i Vás vynesla do poslanecké sněmovny, zpřísnění výběru daní, které přinese do státního rozpočtu desítky až stovky miliard korun- počítám-li správně ( a opravte mne, pokud se mýlím), pak rozdíl v předpokládané a konečné ceně tunelu Blanka , tedy 22 miliard korun, srovnáte zlepšeným výběrem daní během několika týdnů, maximálně dvou, tří měsíců. Všechny, včetně mne, to potěší, takže předpokládám, že 100% svého času, který Vám svými daně velmi generosně hradíme, věnujete naplnění těchto předvolebních slibů a ne pouze nadávání na minulé politiky a jejich hanebné chování. S díky Miroslav Macek

Nejsme-li schopni uchránit před radikálním islámem ani památky starobylé kultury v Palmyře, jak máme být schopni uchránit sami sebe?

Podle čerstvě zveřejněných dokumentů Usáma bin Ládin podporoval „arabské jaro“. Kupodivu to nebylo jasné Sarkozymu, Berlusconimu, Merkelové, Obamovi a dalším, neboť tvrdili, že cílem arabského jara je nastolení demokracie. Buď byl tedy bin Ládin příznivcem demokracie nebo jsou výše jmenovaní poněkud naivní až hloupí….

Stále platí, že Češi jsou smějící se bestie:
Odposlechy telefonických rozhovorů mezi Lídou Baarovou a Josefem Goebbelsem zachycené československou tajnou službou v květnu 1938. Ve spisu je poznámka, ž L. B. stále hovoří rozčileným hlasem, J. G. tiše a omluvně.
B.: Servus, Josef! Jak to, že tu roli ve filmu Mládí dostala ta kráva Kristina Söderbaum. Slíbils ji přece mně!
G: Ale, Liduško, meine Liebe…
B: Všude se za mě stydíš, vole. Lítám jako kráva. Ty jsi normální primitiv, vole. Nebudu ti dělat poskoka. Nebereš mě jako partnera, šikanuješ mě.
G: Já tě nijak nešikanuju, já pracuju pro oba. Carl Froelich už mi slíbil, že tě obsadí do svého nového filmu Doma.
B: Slovo doma přede mnou ani nevyslovuj. Kdo má furt poslouchat kecy o tý tvý hysterce Magdě a kupě vašich harantů. Já jedu prostě jako motorová myš a ta čůza je doma. Já bych ji seřezala a šla by makat..
G: Ale miláčku… Když on na ni Führer strašně drží…
B: Ten tvůj věčnej Führer, vole. Politika mu jde asi jako před tím malování, debilovi. Mimochodem, už jsi s ním mluvil o tom, že by měl z Abwehru vyrazit Canarise a místo něj tam strčit Heydricha? Jestli ne, tak si u mě mrtvej Goebbels.
G: Takhle o vůdci nemluv, Liduško, prosímtě. A nehádej se, já jsem úplně groggy.
B:Já tady kvůli tobě nasazuju krk, nasazuju všechno. Kvůli sudetským Němcům teď chce Beneš mobilizovat. A co bude se mnou, jestli začne válka? Pověsej mě kvůli tobě veřejně v Lucerně.
G: Snad na lucernu…
B: Drž hubu! V Lucerně, to je takovej podnik na Václaváku, co patří bráchovi Havla z barrandovských ateliérů. Já chci partnera, já nechci ministra propagandy!
G: Vždyť já už nechci být ministr propagandy. Mám toho už taky plné zuby.
B: Tak doufám, že odřekneš tu oslavu narozenin svý dcery a budeš se věnovat mě. A měl by sis pořídit něco na sebe. Každej gauleiter chodí líp oblíkanej, než ty, primitive.
G. Slibuju, du mein Nachtschmetterling…. Právě mě na druhé lince volá Vůdce, musím končit. Tschüss!
B: Tchsüss, vole!

Opsáno z facebooku:
Nekraďte! Stát nemá rád konkurenci.