PONDĚLNÍ GLOSY 18.05.2015

Miroslava Macka
Zcela racionální Miloš Zeman:
Tak, jako v rámci jednoho státu nechceme, aby veškerou moc držel v rukou jednotlivec, a proto máme dělbu moci, nemůžeme v mezistátní rovině chtít, aby existoval jakýkoli globální hegemon. A proto je žádoucí, aby existovalo více velmocí a ty se navzájem hlídaly a zadržovaly v jejich nevyhnutelných choutkách expandovat.

Návrh zákona, který čeká jen na podpis ukrajinského prezidenta Petro Porošenka, přiznává řadě ukrajinských politických a vojenských organizací čestný status "bojovníků za ukrajinskou nezávislost ve 20. století" a zakazuje kritiku těchto skupin a jejich členů.
Dvě z oceněných skupin, Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN) a Ukrajinská povstalecká armáda (UPA), pomáhaly během druhé světové války nacistům: zabily kolem jednoho sta tisíce polských civilistů a podílely seš na holocaustu.
Bude velmi zajímavé sledovat reakci EU a našich pravdoláskařů…

Levicoví extremisté chtěli zaútočit na vlak. Mají-li ovšem pocit, že České dráhy jsou symbolem kapitalismu, pak by měli v base chodit na hodiny marxismu…

Po čtvrtečním hokejovém utkání s Finskem je nejvyšší čas přepsat učebnice českého jazyka a literatury:
Neruda: Bude-li každý z nás z křemene, je celý národ z Jágrů…
Hálek: Přilétl Jágr z daleka a všude plno touhy…
Vrchlický: Pro dva tři Jágry šel bych svět kraj…
Čelakovský: Kam pojedeš Jágre milý, v zápase v tak pozdní chvíli?
Seifert: Kdybych na flétnu uměl hrát, tak jako Jágr plný síly…
Mácha: Rozhodčích ku hře zve zas hlas: Kováři, Jágre, Sobotko!
Tyl: V sadě skví se Jarda, květ…

Opsáno z facebooku k imigrantům:
Odliv mozků nelze nahradit přílivem holých prdelí…
Je to, jako když sousedovi hoří les a vy to chcete vyřešit tím, že si každý vezme domů hořící strom.

Opsáno z facebooku (Řeznictví u Pavlíka):
Kvalita Babišových produktů je věc Babišova a jeho zákazníků. Stejně tak, jako kvalita mých výrobků nemusí zajímat Babiše.
Já jen lidem vysvětlím, co si kupují a jediné, nač se ptám je:
Jak může hřímat o kradení jiných někdo, kdo Vám bez mrknutí oka prodá ve výrobku téměř půl kila vody za cenu masa, inkasuje od nás všech společně na takový obchod dotaci ve výši 4,5 milionu korun a ještě se tváří jako spasitel?
Pokud mu zákazníci kupují Uzenou kýtu bez kosti vyrobenou z 54% masa, je to jejich věc. Ale ať nám takový člověk nekáže o morálce a kradení...