ÚTERNÍ GLOSY 12.05.2015

Miroslava Macka
Ministerstvo financí shání tiskového mluvčího a šéfa odboru kanceláře Andreje Babiše. Lustrační osvědčení podmínkou…

V roce 1974 se narodilo 195 tisíc dětí. Až budou v důchodu, bude je živit další generace, kupříkladu děti, které se narodily v roce 1999: 89 tisíc…

Václav Klaus mladší:
Moderní není říkat, že se ve školách nemá dělat nic. Správně „máte získat kompetence k celoživotnímu vzdělávání“ a „rozvíjet osobnost člověka, aby byl vybaven sociálními způsobilostmi“. Znamená to sice v jádru to samé – destrukci základní vzdělanosti, matematiky, četby a tvrdého studia pro ty nadanější, ale vypadá to odborně a moderně.
Ve školách musí být vše snadné a zábavné. A jediné umění správného kantora spočívá v tom, tyto dvě věci vyvážit. I když role učitele je pochopitelně také přežitá. Mělo by jít jen o jakéhosi mediátora a pouštěče aplikací moderních technologií.
V moderních školách nesmí nikoho nic stresovat, protože i celý svět okolo nás je krásný a přátelský a nám osobně nakloněný. A na to se musíme připravit. Není potřeba dosáhnout žádného úspěchu ve vlastním konání – důležité je, že máte vlastní osobnost. Třeba osobnost mstivého a tupého lenocha.

Eva Svobodová na Pravém prostoru:
A co je nejdůležitější pro hladký chod hlavního motoru ekonomiky? Nechat podnikatele a živnostníky na pokoji. Tedy přesný opak toho, co tady dělají všechny vlády už od poloviny 90. let. Jakoby si bez ohledu na svůj světonázor levý, pravý či prostřední usmyslily zvítězit v nějakém oficiálně nevyhlášeném závodě, kdo navalí na podnikatele a živnostníky více zákonů, předpisů, vyhlášek, zákazů, rozkazů, hlášení, úředních pitomostí, regulací, ponižování, nutnosti vykonávat práce za úředníky a za stát, zbytečných poplatků, zlomyslností, idiotských povinností a stovek dalších ústrků.