PONDĚLNÍ GLOSY 11.05.2015

Miroslava Macka
Zpráva:
Obrovská tragédie se stala odpoledne v obchodním centru Baumax ve slovenské Žilině. Během nakupování se tam totiž na teprve tříletého Jakuba sesypaly dřevěné desky. Zavolaní záchranáři se ho pokusili oživit, vrtulníkem ho transportovali do nemocnice, kde ovšem zemřel!
Dodávám:
Pro rodinu to jistě tragédie je.
Ovšem, kdyby za mého mládí měly plnit obdobné zprávy noviny, ty by musely mít mnohem více stránek, a to jen z malého města Zábřeha: Devítiletého P. L. přejelo nákladní auto, pod které si vlezl během hry na schovávanou! Obrovská tragédie! V blízké vsi babička neuhlídala tříletého vnuka, který se utopil v řece Moravě! Obrovská tragédie! Dva čtrnáctileté výrostky roztrhala po domácku vyrobená výbušnina, kterou odpálili ve stodole! Obrovská tragédie! Na školním výletu se utopil žák střední školy, který zřejmě trpěl srdeční vadou! Obrovská tragédie! S miminkem se rozjel stojící kočárek, a to se utopilo ve mlýnské struze! Obrovská tragédie! Synovec přijel na hody k babičce a našel smrt utonutím na místním koupališti! Obrovská tragédie! Sebevraždou oběšením zemřeli v posledních letech (následuje výčet)…. Obrovská tragédie!
Uvědomujete si, že i podobná neštěstí jsou, bohužel, přirozenou a nedílnou součást života, a přitom media se nám snaží vnutit pocit jakési zvláštní mimořádnosti, o které je nezbytné široce informovat? Že tak vytvářejí zcela falešný obraz světa, který má mnohem více pozitivních a radostných stránek? Že tak činí pod falešnou záminkou, že si to jejich čtenáři přejí?
Uzavírám:
Používejte zdravý selský rozum a nenechte se otrávit a zblbnout!

Komplexně Geniální Babiš při besedě na VŠE:
"Já teda nechodím do kostela, ale věřím, že Bůh existuje a že je spravedlivý. I když ne vždy se mu to daří."
Divím se, že mu Babiš nenabídne někoho z Agrofertu, který by to na té spravedlnosti odmakal…

Náhlý nezájem novinářů o Jágra:
"Stovky lidí se spolu s Nočními vlky zúčastnili také liturgického obřadu v chrámu Zesnutí Přesvaté Bohorodice na Olšanech, kde účastníci mohli vidět kromě ruského atašé také naši hokejovou legendu Jaromíra Jágra, který jako pravoslavný křesťan přijel na Olšany ze soustředění před zápasem s Francií. Přítomní novináři, náhle dělali, že hokejovou celebritu nevidí. Jak by asi vysvětlovali čtenářům, že hvězda, nosící na dresu číslo 68 na památku sovětské okupace, jde pozdravit ruské motorkáře a spolu s nimi se pomodlit v chrámě Božím?"

Čtenář glos P. B. mi napsal:
Mám obavu, že vzniká nová, česká verze staré německé organizace z Třetí říše. U nás nazývaná Mladé ANO (pro mně Babišjugend). V Německu taky adorovala cizince (Rakušana) a u nás též pro změnu Slováka).
Vždy tyto organizace byly založeny pro podporu neomylného Vůdce. Historie se opakuje...Bože, co všechno lidi ještě udělají za koblihy ?

Martin Deanna Zak:
Chápu, že trauma z roku 1968 a obecně žití v sovětském satelitu je pro mnohé bolestná zkušenost. Pro některé však natolik, že nedokáží rozeznat zásadní rozdíl mezi Putinem a Hitlerem. Zatímco Hitler chtěl lebensraum zvětšit, Putin se ho snaží zachovat.

Opsáno z facebooku:
„Sním o tom, že mé čtyři malé děti budou jednoho dne žít v zemi, kde nebudou posuzovány podle barvy své kůže, ale podle kvality charakteru.“ Vzpomněl jsem si na Agenturu pro sociální začleňování a HateFree Culture. Pokud by výše citovaná slova neřekl dne 28. srpna 1963 Martin Luther King Jr., směle by je mohl dnes vyřknout kterýkoli představitel většinové společnosti a seděla by jak zadek na míse.

Matky samoživitelky prý nejsou schopny překročit hranici chudoby...já snad začnu věřit na neposkvrněné početí.