STŘEDEČNÍ GLOSY 6.05.2015

Miroslava Macka
Chápal bych, že by se policie zajímala o lidi, kteří by zásluhou svých kontaktů na hokejové bafuňáře získali vstupenky na MS v hokeji mimo předprodej a pak je prodávali za tržní cenu a dělili se o zisk se svým kontaktem. V takovém případě by měli být spolu s překupníky ovšem potrestáni též ti, kteří jim vstupenky dodali. Pokud však někdo nakoupí vstupenky na zápasy legálně a pak je prodá za tržní cenu, nic trestného v tom prostě nevidím a nevidím.
To, že přeprodávání vstupenek zakazují regule šampionátu, je celkem lhostejné…to by pak mohl zákony vytvářet každý, třeba plesový výbor v Horní Dolní…

Ministr dopravy Dan Ťok jmenoval dosavadní ředitelku sekce svého kabinetu Lenku Voplatkovou sedmou náměstkyní ministra. Do loňského listopadu pracovala jako asistentka ve vedení Skansky, které Ťok šéfoval. Bude mít na starosti vnější vztahy ministerstva nebo problematiku bezpečnosti na silnicích a celou agendu Besipu. Vzdělání na to má, má titul bakaláře z University Jana Amose Komenského.
Další kočička placená z našich daní? Moc toho na svého bývalého šéfa Ťoka ví? Dosud neobjevený vládní genius v sukních? Můžete třikrát hádat…

Některým zprávám téměř odmítáte uvěřit:
V děčínském akvaparku praskají zdi. Co je na vině, by měly v dohledné době zjistit kontrolní vrty pod budovu a k pilotům, na kterých plavecká hala stojí. Město totiž k hale nemá dokumentaci.
Že byl děčínský akvapark postavený nekvalitně, potvrdil i znalecký posudek. Město se však bránit nemůže, protože neexistuje prováděcí dokumentace ani stavební deník. Město Děčín i stavitel, jímž byla liberecká firma Syner, ji před lety ztratily.
Předpokládám, že se ztratily hlavně ty s podpisy odpovědných lidí…

Petr Paulczynski:
Při zprávě, že Dienstbier se ujal úpravy ústavy mě napadlo, že Bilak měl ve výučním listě poznámku "k sakům nepouštět". Nešlo by to aplikovat?

V roce 2040:
Tati, a co to byl ten boj o rozhlas?
Ále, chtěl ho koupit Křetínský, ale nakonec ho přeplatil Agrofert. A trochu se u toho střílelo…