PONDĚLNÍ GLOSY 27.04.2015

Miroslava Macka
Předseda zdravotního výboru sněmovny profesor Rostislav Vyzula, nominovaný ANO, přišel při projednávání novely zákona č. 48 o veřejném zdravotním pojištění s návrhem na změnu cenotvorby léků.
Návrh by ovšem zbytečně zvýšil platby zdravotních pojišťoven za léky, přičemž se v následné debatě zjistilo, že jednak pan poslanec této problematice nerozumí, hlavně však, že mu návrh „přistál na stole“ od České asociace farmaceutických firem.
Nekecá, maká…

Zpráva:
Loni se k policii hlásilo skoro 5000 lidí, psychotesty ale úspěšně složilo jen 39 procent z nich. Podle odborníků zájemci neuspějí často kvůli tomu, že jsou nevyzrálí a závislí na rodičích, uvedl v neděli Český rozhlas - Radiožurnál. Vychází přitom z výroční zprávy psychologů Policejního prezidia za rok 2014.
Dodávám:
Bohužel chybí údaj, kolik z nich vypravovaly k psychotestům matky - samoživitelky. Ale vzhledem k jednomu komentáři examinátora se zdá být vše jasné: „V řadě případů jsou závislí i ve vyšším věku, například ve 27 letech, na rodičích. Takovým příkladem bylo, když volala maminka, že syn nemůže přijít na pohovor, protože má angínu.“

Zpráva:
Britský bulvární deník The Sun podle vysokého komisaře OSN pro lidská práva Zajda Raada Husajna podněcuje nenávist vůči imigrantům. Jeho sloupkařka Katie Hopkinsová totiž ve svém textu napsala, že ji utrpení zoufalých lidí, kteří se chtějí dostat do Evropy, nechává zcela chladnou a proti lodím s nimi by nasadila dělové čluny. Očekává se, že editoři i autorka listu budou hnáni k odpovědnosti.
Dodávám:
Budou hnáni k zodpovědnosti za to, že vyslovili názor, který by při realizaci v konečném důsledku znamenal méně mrtvých a podstatně méně následných problémů?
Dočkáme se záhy toho, že za svůj názor budou lidé opět perzekuováni?

Čtenář glos M. Š. mi napsal:
To je řečí kolem pana Šimáčka, tento pán má teď jedinečnou příležitost využít své zkušenosti,
odstěhovat se do některé vyloučené lokality, tam si najít zaměstnání, byt zde sežene velmi lehce a levně a po práci, ve svém volném čase, může začleňovat své nové sousedy celý den, celý týden, celý rok, celá desetiletí.

Opsáno z facebooku:
Podivuhodné! Petici za zákaz průjezdu ruských motorkářů podepsali převážně ti, kteří podepisují petice za svobodu slova. Ovšem Šiklová a Halík chybějí, takže ta petice je nanic…

"Vláda nakonec není ničím jiným než skupinou lidí, a praxe ukazuje, že mnohdy i lidí vcelku podřadných, ale v důsledku intelektuální lenosti občanů je těmto "elitám", obvykle jaksi z povinnosti, veřejností nasloucháno a je jim přisuzována jakási vyšší moudrost nadřazená moudrosti běžných občanů země."
H. L. Mencken, velký libertarián první poloviny 20 století.