PÁTEČNÍ GLOSY 24.04.2015

Miroslava Macka
K evropským břehům připlouvají stovky lodí s africkými imigranty, přičemž se jich cestou stovky až tisíce utopí. Evropu pak čeká neřešitelný problém, co si s touto invazí počít.
Pokud by se hned zpočátku postupovalo stejně jako v případě vojenské invaze, tedy lodě by se zlikvidovaly před vyloděním, zemřely by též stovky až tisíce lidí, ovšem záhy by bylo po invazi.
Praktikovaný pseudohumanismus ovšem v konečném součtu přinese podstatně více problémů, bolesti a mrtvých než by přineslo radikální řešení v pravý čas.

Zpráva:
Zařízení pro opuštěné či odebrané děti Klokánek se dostala do existenčních potíží. Jejich zřizovatel, Fond ohrožených dětí, má dluhy, které nestačí splácet. Podle jeho zakladatelky Marie Vodičkové peníze chybí, protože stát platí s několikaměsíčním zpožděním a pouze na lůžko, které je obsazené.
Dodávám:
Netušil jsem, že dobrovolné organizace a sdružení si osobují právo na veřejné prostředky a my máme nedobrovolnou povinnost je podporovat z našich daní.

Zpráva:
Na rozvoj vzdušných sil české armády ministerstvo obrany do roku 2021 vyčlení 7,3 miliardy korun. V částce je započítána modernizace vrtulníkového letectva, nákup radarů, ale i další technologie. Oznámil to ministr obrany Martin Stropnický (ANO).
Mám dva dotazy:
Na koho hodláme zaútočit? Invazi kterého státu se budeme bránit?

Opsáno z facebooku:
Začínám nabývat dojmu, že dotace rostou na plantážích kolem Bruselu.
Ještě pár roků těchto vlád a uvěřím, že dotace jsou bezvýhradně nárokové a jsou jediným zdrojem financování.
Sakra, tohle přece nemůže pokračovat do nekonečna...ti debilové si snad vážně myslí, že vymysleli ekonomické perpetuum mobile!