STŘEDEČNÍ GLOSY 22.04.2015

Miroslava Macka
Stát koupil od vlastníků zchátralý rodný dům Jana Palacha a hodlá jej opravit a zřídit tam pamětní muzeum.
Tak takhle si řádné a smysluplné utrácení mých nemalých daní rozhodně nepředstavuji!

Soud podruhé rozhodl, že Kaplického projekt blobu na Letné neměl vyhrát. Návrh Jana Kaplického zvítězil totiž v rozporu se zadanými podmínkami a porota nehodnotila soutěž spravedlivě.
Co si to ten soud dovoluje? Jaká pravidla? Jaká spravedlnost? Přece to byl návrh kamaráda vlivných kamarádů…

Proč Libyjci, kterým bombardovací letadla přinesla svobodu a zbavila je diktátora, si tu čerstvě nabytou sladkou svobodu neužívají doma a snaží se dostat za každou cenu pryč?

Cílem ruského prezidenta Vladimira Putina je podmanění celé Ukrajiny, které se mu nakonec podaří. Myslí si to Karel Schwarzenberg, předseda TOP 09 a bývalý ministr zahraničí.
Holt myslet si a myslet jsou dva rozdílné pojmy…

Čtenář glos K. Č. mi napsal:
K příspěvku Olgy Štiplové: Možná by mohl nějaký psycholog vysvětlit proč je u nás v Čechách taková netolerance nejen mezi automobilisty a cyklisty, ale mezi účastníky silničního provozu vůbec. Zejména v Praze, kde potkat cyklistu na silnici je celkem rarita. Jak cyklista, tak přece třeba i chodec jsou přeci také účastníci silničního provozu. Znám města v Evropě kde se podobné akce pořádají pravidelně, třeba i dvakrát do měsíce, a nikomu to nijak zvlášť nevadí. A není náhodou, že se taková
města pravidelně umisťují na předních příčkách ve kvalitě života. Žijeme přece ve městě a k tomu prostě patří to, že se sem tam organizuje nějaká akce která někoho prostě omezí. Bude náš život ve městě lepší a kvalitnější bez takových akcí? Vždyť těch akcí není zas tak moc a navíc jsou jistě hlášené předem. Bejt Olgou Štiplovou, tak bych si při příští podobné akci radši zašel třeba s kamarádkou někam na čtvrt hodiny na kafe a počkal až to přejde. Někdo holt volný čas tráví na kole a někdo stěžováním si na Facebooku. Jako motoristovi mi vadí mnohem víc věcí než jednou dvakrát za rok cyklistická akce v Praze. Zrovna před pár týdny jsem strávil tři čtvrtě hodiny v několikakilometrové koloně na plzeňské dálnici kvůli nějaké bouračce způsobené automobilistou.
Někde jsem četl že akce se zúčastnilo 4500 cyklistů. Pro představu, pokud by každý z nich jel autem stejnou trasu, tak by jejich průjezd v ideálním případě po volné jednopruhové komunikaci trval asi dvě a půl hodiny. To není zas tak málo. Propustnost jednopruhové komunikace je zhruba 1800 aut za hodinu.

Opsáno z facebooku:
Ideologie se mění, fanatici zůstávají…

Hláška z filmu:
Chceš-li, aby se lež stala pravdou, musí ji za tebe říct media.