PONDĚLNÍ GLOSY 20.04.2015

Miroslava Macka
"Když se Martin Šimáček před šesti lety stal ředitelem vládní Agentury pro sociální začleňování, přebíral nefungující úřad o dvanácti lidech. Dnes agentura pomáhá v desítkách měst a spolupracuje napříč ministerstvy."
Tak tomu říkám zpráva! Jen mi v ní jaksi chybí, kolik lidí bylo za tu dobu úspěšně „začleněno“, čímž nemyslím ty úředníky u korýtek.

Andrej Babiš chce žalovat prestižní americký časopis „Foreign Policy“ za článek “Už i Češi teď mají problém s oligarchy". Bude požadovat omluvu, řekl během cesty po USA zvláštnímu zpravodaji Milanovi Šímovi.
V tom případě jistě nebudu sám, kdo u soudu klidně dosvědčí, že s Andrejem Babišem v jakékoliv veřejné funkci problém mám…

Jan Urban, vedoucí katedry národního hospodářství právnické katedry UK, byl hostem pátečního televizního Hyde parku, kde mluvil o ekonomických mýtech. Formálně i obsahově skvěle. Vřele doporučuji záznam pořadu vyhledat a pozorně vyslechnout. Pro české politiky by to měla být povinnost.

Opsáno z facebooku od Olgy Štiplové:
Ideální způsob strávení volného odpoledne v magické Praze: sjet se autama na demonstrativní správňáckou cyklojízdu po hlavních dopravních tepnách, narvat se jako sardinky na kolech do tunelu Blanka, tam na sebe napadat jako hrušky na jednu hromadu a předtím ještě bloknout dopravu a škodolibě se radovat z toho, že jsem nasral tisíce lidí, kteří se někam přepravují v jiném dopravním prostředku.