ÚTERNÍ GLOSY 14.04.2015

Miroslava Macka
Máte problém?
Hledám nové zaměstnání.
Řeším konflikt na pracovišti. Hledám životního partnera.
Nezvládám vysoký tlak dnešní doby – hypotéka, pracovní stres, nároky rodinného života, vztahové problémy.
Nefungujeme komunikace v rodině. Jsem přepracovaný, nemám čas na své koníčky.
Vymkla se mi výchova mého dítěte, nezvládám s ním komunikovat. Nejsem šťastná/ý.
Potřebuji zvýšit výkon v práci, ale nemám zdroje.
Tak s tím vším vám pomůže Jana Nagová - Nečasová, která se vrhla na módní coaching…
Jsem přesvědčen, že bude veleúspěšná, neboť se mi ihned vybavila scéna z Bergmanova filmu Úsměvy letní noci, kdy stárnoucí herečka říká své staré matce při večeři na jejím zámku: „Mamá, měla bys napsat paměti!“ a dostane se jí odpovědi: „Ten zámek a vše, co v něm vidíš, jsem dostala právě proto, abych ty paměti nikdy nenapsala!“ Takže o hodně platící klienty nikdy nebude mít nouzi!
A pokud by Jana Nagyová měla smysl pro humor, nazvala by svoji firmu „Gaučink“, aby bylo na první pohled zřejmé, jak se dá lehce přijít k penězům…

Nechápu, co je nejasného a podivného na videu, na kterém hokejový trenér Růžička vysvětluje, že za 500.000.- Kč, které obdržel od otce mladého hokejisty coby sponzorský dar, prostě netalentovaného hokejistu na led nestavěl.
Věc je přece zcela jasná: buď jsou peníze v účetnictví Slavie a pak je Růžička frajer anebo tam nejsou, a pak je lump.
Může to ovšem skončit kocourkovsky po česku a vyklubat se z toho nějaká půjčka či něco stejně nesmyslného…
P.S. Jen jsem to dopsal, už je to tady! Peníze neprošly účetnictvím, byla to půjčka a peníze „sponzor“ dostal po dvou letech zpět... Ufff!

Pořád jste přesvědčeni, že jsme stále suverénní stát, jehož budoucnost je tedy v rukou občanů a nikoliv velmocí a jejich globálních zájmů (spolu se zájmy velkokapitálu), zamyslete se nad následujícími čísly: Royal Dutch Shell koupil svého britského konkurenta za 70 miliard dolarů, což je cca 1,8 biliónu korun. Pokud by ten podnik chtělo koupit Česko, padl by na to veškerý státní rozpočet od října 2013 dodnes…

Ruská vojenská loď Priazovje evakuovala z pobřeží Jemenu, postiženého boji mezi šíitskými povstalci a vládními vojsky a nálety koalice arabských států, 308 lidí z 19 států. Je mezi nimi 45 Rusů, 18 Američanů, 14 Ukrajinců a také pět Britů.
Tolik zpráva. Dodávám: ten Putin si s těmi provokacemi nedá a nedá pokoj! Nejprve nějaké humanitární konvoje a teď tohle!

A jeden nekorektní na závěr:
Hillary Clintonová stejně kandiduje jen proto, aby Billovi oplatila tu Lewinskou v Oválné pracovně…