PÁTEČNÍ GLOSY 10.04.2015

Miroslava Macka
Je kocourkovsky hořce úsměvné, když se část ministrů této vlády pozastavuje nad cca 650.000.- Kč za Zemanovu cestu do Ruska, aniž se dříve pozastavila nad loňskou listopadovou dvoudenní cestou ministra Bělobrádka do Británie na oslavu 25. výročí sametové revoluce, která stála cca 800.000.- Kč.
O peníze v tomto případě rozhodně nejde…

Při každé zprávě o Romech si opakujme slova ekonoma Milana Zeleného z USA a hodnoťme ji tímto úhlem pohledu:
Člověk nemůže změnit barvu své kůže. Jediné co může změnit nebo alespoň přizpůsobit je kultura chování, hodnot a zodpovědnosti. Soustřeďování se na nezměnitelnou barvu odvádí pozornost od změnitelného chování. Chování determinuje vnímání a image barvy pleti: ne opačně.

Šéf české imigrační politiky Tomáš Haišman: 90% nelegální imigrace do EU je předmětem organizovaného zločinu. Z toho musí vycházet i hledání řešení.
Dodávám: Škoda, že neexistuje obdobný odhad u imigrace legální…

Miroslav Kalousek:
Pravdu mají všichni, kteří tvrdili, že Andrej Babiš je dost bohatý na to, aby nebral úplatky. U něj se opravdu nějakých sedmi milionů v krabici od vína bát nemusíme. Jeho zajímají pouze miliardové daňové úlevy, miliardové dotace a dobrý vztah s bankami, kde má desetimiliardové úvěry. Kdy jeho voliči pochopí, že mu to všechno platí?"
Dodávám:
Malá část voličstva to ví, ale protože se též přiživuje z veřejných cecíků, vidí v něm veliký vzor a ta ohromná masa ostatních je holt masa, a ta, jak známo, nemyslí…

Václav Klaus:
Václav Klaus: " Místo EU, jak vždy říkám, založme OES, organizaci evropských států. Nechme v Bruselu všechny byrokraty, dejme jim věčný důchod a založme novou spolupráci evropských států na bázi přijetí národního státu jako výchozí entity, jak taky Evropa poslední čtyři století byla. Více Evropy, méně Evropské unie, to je odpověď na vaši otázku. Prostě nedopustit, aby si jedna organizace zvaná EU uzurpovala Evropu. Myslím, že je třeba Evropu osvobodit od organizace, která se jmenuje Evropská unie. "
Dodávám:
Před přijetím Maastrichtské smlouvy jsem byl členem skupiny evropských politiků, která připravovala projekt „Europe á la carte“: z široké nabídky možných společných aktivit by si každý stát vybral ty, které mu vyhovují (na svoje náklady), a také by od nich kdykoliv (opět na svoje náklady) mohl odstoupit. Bohužel Evropou se přehnala socialistická vlna, v Británii vyhráli labouristé, ve Francii socialisté, stejně jako v mnoha dalších státech včetně Česka a Německo od počátku stálo bokem této iniciativě, takže projekt neměl kdo realizovat…

Arthur Schopenhauer:
„Duchaplné řeči nebo nápady patří před duchaplnou společnost, v obyčejné jsou nenáviděny, abychom se v obyčejné líbili, musíme být povrchní a omezení. V takové společnosti se musíme tedy s těžkým sebezapřením vzdát tří čtvrtin svého já, abychom se podobali ostatním.“