ÚTERNÍ GLOSY 31.03.2015

Miroslava Macka
Jak typické! Bouřlivě až hystericky se řeší prkotiny namísto toho, aby se uvážlivě a zodpovědně rozhodlo o mnohem podstatnější a závažnější věci: Připojíme se k zakládajícím členům Asijské banky pro investice do infrastruktury (AIIB), založené Čínou?

A máme tady další důkaz, že jsme pokusná zvířata v rukou ufonů, kteří na české populaci zkoumají, co vše si ještě nechá líbit: vláda schválila funkci "koordinátora příprav na stárnutí společnosti" na ministerstvech, některých úřadech a krajích.

Ministr financí Andrej Babiš chce zbavit elektronickou evidenci tržeb negativní příchuti, a když to nezvládá sám, tak si najal na vylepšení obrazu elektronické evidence tržeb a pochopitelně tím i svého, bývalého redaktora Mladého světa Marka Hlavicu. Ten za tuto babišárnu může vyinkasovat až 1 996 500 korun. Z našich daní, pochopitelně. Docela sviňárna, že ano?
P.S. Ne, to není, bohužel, zítřejší apríl…

Z únosů civilistů se pro Al-Káidu a její odnože stal cenný obchodní arktikl. Dle amerického ministerstva financí teroristé na výpalném vydělali od roku 2008 vydělali nejméně 165 milionů dolarů. Deník New York Times uvedl, že jen za poslední rok to bylo 66 milionů. Pro teroristické organizace dříve odkázané na vnější dárce představují peníze z výkupného až polovinu rozpočtu, ze kterého financují nábor, výcvik, zbraně a své operace všude po světě. Evropské státy se tak stávají sponzory mezinárodního terorismu.

Hlavní město Praha vede letitý spor se společností Copa Retail o smlouvu na pronájem Škodova paláce, která je nevýhodná. Primátorka Krnáčová vypověděla smlouvu s právní kanceláří, která hlavní město dosud zastupovala a nechala radou schválit nové právní zastoupení, které jí ovšem navrhla protistrana!
Fakt, že advokáty z kanceláře Kocián Šolc Balaštík doporučuje protistrana sporu, primátorka Krnáčová před svými kolegy z rady při hlasování 10. března zamlčela. “Nepovažovala jsem to za potřebné,” hájí se.
Neuvěřitelná ...

Petr Hampl:
Zatímco probíhají tyto potěmkinovské vítězné pochody, proudí do zemí Evropské unie tisíce dalších okupantů, aniž by se jim kdokoliv postavil na odpor. „Non-go zóny“, tedy území ovládaná cizí mocností, se každým dnem rozšiřují v Anglii, Francii, Švédsku a dalších zemích…

Výtvarník David Černý:
Konvoj je samozřejmě principiálně špatně. Nechci jen konvoj, chceme minimálně jednu stálou americkou základu. Ale radši více. Myslím, že nejstrašidelnější na tom je, jak se putino-kagébácká propaganda snaží všemi perversními silami tuto standardní akci NATO zneužít. A zdejší postkomunisti asi věří, že do nich zase KGB napumpuje peníze, jako je Moskva pumpovala do volby rusofila na Hradě a do kampaně proti americkému radaru.

Benjamin Kuras:
Není potřeba Putinovi a vzkříšeným ruským imperiálním choutkám fandit, aby si člověk spočítal, že západním politikům straší „netopýři ve zvonici“ (jak hezky říká anglické rčení českému „strašení ve věži“). Naslibovat zkorumpované, zkrachovalé a rozpadající se Ukrajině nesplnitelné a riskovat bezpečnost Evropy v době, kdy se na ni řítí cunami islamizace, je symptomem ztráty pudu sebezáchovy.