PÁTEČNÍ GLOSY 27.03.2015

Miroslava Macka
Rychlost, se kterou byly zveřejněny informace z černé skříňky airbusu z Alp, je obdivuhodná. Zvláště v porovnání s tím, že informace z černé skříňky boeingu z Ukrajiny po mnoha a mnoha měsících stále ještě neznáme…

Automobilky vykazují rekordní zisky. Škoda Auto (jeden z nejziskovějších podniků v zemi) dostane dvoumiliardovou dotaci. ČSSD chce zvýšit daně drobným živnostníkům. No comment…

Vox populi, vox Dei, tentokrát facebookový:
Tak Kovarčíka měla začít vyšetřovat ÚOOZ, hlásili v rádiu, a to kvůli podezření z praní špinavých peněz. Ještě si někdo myslí, že uklouzl v koupelně?

V průběhu středečního dopoledne vůbec poprvé ve Zlínském kraji probíhala na dvou místech Územního odboru Zlín dopravně bezpečnostní akce „Uzávěra komunikace“. Jejím cílem bylo snížení dopravní nehodovosti, zvýšení bezpečnosti účastníků silničního provozu, eliminace nelegální migrace osob třetích zemí a vyhodnocení aktuální bezpečnostní situace na teritoriu Územního odboru Zlín. Policisté formou zastavení každého projíždějícího vozidla v obou směrech pátrali po odcizených věcech, zbraních, střelivu, výbušninách, omamných a psychotropních látkách a po pohřešovaných a hledaných osobách, které se dopouštějí trestné činnosti.
Celkem policisté zastavili a zkontrolovali 635 vozidel. Výsledkem je jeden podnapilý řidič, který nadýchal 0,6 promile alkoholu, 1 řidič pod vlivem omamných a psychotropních látek a 15 přestupků proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, které policisté vyřešili blokovou pokutou.
Dopravní akce se zúčastnilo celkem 63 policistů z obvodních oddělení, cizinecké policie, služby kriminální policie a vyšetřování, dopravního inspektorátu a nápomocni jim byli také studenti Vyšší a střední policejní školy MV v Holešově.
Dodávám: A teď si představte, že by těch 63 policistů konalo svoji práci na místech skutečně nebezpečných, kde dochází pravidelně k dopravním nehodám nebo se vynaložené prostředky na tuto akci investovaly do eliminace takových míst…

Zpráva:
Ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan dostane sníženou odměnu za druhé pololetí loňského roku. Místo maximálně možných 480 tisíc to bude 288 tisíc korun. Ve středu o tom rozhodla Rada Českého rozhlasu. Duhanovi vytkla mimo jiné porušení etického kodexu při odvysílání sprostých slov v živém pořadu Hovory z Lán.
Dodávám:
V každém Kocourkově musí mít panoptikum pokračování!

Režisér Troška se velice mýlí, když nazývá návrat amerických jednotek z Pobaltí přes Českou republiku „laciným divadlem“. Již staří Čechové měli přece přísloví, že každý špás něco stojí…

Ekonom Pavel Páral:
Pokračování v daňově zvýhodněném míchání biosložek do nafty je existenční podmínkou pro významnou část Babišova privátního byznysu a zároveň je v příkrém rozporu se zájmy občanů - ekonomickými i ekologickými. Jestliže vláda, jíž je členem, tuto politiku prosazuje, je to naprosto průzračný příklad toho, proč se druhý nejbohatší občan ČR nikdy neměl státu ministrem. Tohle je totiž to opravdové Palermo.

A tradičně nekorektně na závěr:
Pocity pilota, který se nemohl dostat do kabiny, musely být hrozné. Právě jsem narazil na obsazený WC.